Novinky - A-TÝM

Postup do semifinále je náš!!!

17.2.2023 | A-TÝM | Petr Lukášek

Pátý rozhodující duel čtvrtfinálové série rozhodl o našem postupu mezi nejlepší čtyři týmy soutěže. Chrudimští ve třetí části zdramatizovali utkání, postupovou výhru jsme však uhájili. Již v neděli cestujeme do Litomyšle k prvnímu semifinále.

Ilustrační obrázek

TJ SPARTAK Nové Město n. Met. vs. HC Chrudim  6:4 (2:1, 2:0, 2:3) - konečný stav série 3:2.

Branky: 1:34 Franc (Zámečník; 5/5), 9:05 Šťastný (Franc; 4/5), 36:44 Bucek (Šťastný, Zámečník; 5/5), 39:42 Pohl (5/5), 56:10 Šťastný (Koudelka; 5/5), 59:54 Vitebský (5/5) - 17:58 Novák (Dobiáš; 5/4), 46:55 Felcman (Linhart; 4/4), 57:11 Linhart (Turčáni; 5/4), 59:37 Cvrček (Hejduk; 5/5).

Vyloučení: 11:6 + Pejzl (CHR) 5+OK za vražení. Využití: 0:2. Oslabení: 1:0.

Rozhodčí: Veselý, Figer - Boček, Brož. Diváků: 190. Střely na branku: 39:38 (12:10, 11:12, 16:16).


SESTAVY

NME: Z. Biegl (J. Patera) — M. Franc, J. Vitebský, V. Šrenk, D. Borovec, D. Dufek, M. Pohl, V. Dostál — V. Koudelka, O. Zámečník, D. Reichmann, J. Černý, J. Bucek, M. Hylena, J. Řehák, O. Šťastný, D. Vaňát, L. Prouza.

CHR:  L. Novotný (D. Cvrček) — E. Pazdera, T. Linhart, V. Pilař, T. Hejduk, D. Pejzl, F. Hybeš, D. Hrdlička, M. Felcman — J. Polák, Z. Formánek, U. Dobiáš, V. Felcman, V. Novák, F. Roubal, D. Cvrček, J. Turčáni, Z. Pavlík, J. Plch, N. Langr.


Začátek utkání nám vyšel na jedničku, už po 94 sekundách zvedal ruce nad hlavu Franc. Další příležitosti jsme však nevyužili a následně jsme nabídli hostům přesilovku. Ti však nejenže nevyrovnali, ale naopak inkasovali z hole Šťastného. Hned vzápětí měli hosté dokonce dvakrát početní výhodu, radovali se však až ve své čtvrté přesilovce v této třetině. 

Ve druhé části pokračovala hokejová bitva, která ale posun ve skóre přinesla až v závěru hrací doby. Nejprve se  třetí branky dočkal Bucek, a 18 sekund před druhou sirénou poslal čtvrtou navštívenku Pohl. Do třetí části jsme tak nastupovali s třígólovým náskokem, navíc jsme zahajovali přesilovkou. V ní jsme se branky nedočkali, a vzápětí přišel tvrdý zákrok hostujícího Pejzla, jež byl odměněn vyšším trestem. Jenže pak jsme putovali na trestnou lavici pouze my, a to v krátkém sledu za sebou, a hosté při menším počtu hráčů vykřesali jiskřičku díky trefě Felcmana. Naštěstí další snahu hostí zbrzdila jejich nedisciplinovanost, přesilovky nám však dnes nešly a  ani tentokrát to nebylo jinak. V 57. minutě jsme ale opět hostům odskočili na tříbrankový rozdíl a zdálo se být rozhodnuto. Prapor hostí opět v přesilovce (!!!) zvedl jejich nejzkušenější hráč Linhart třetím úspěchem. Chrudimští se pak tlačili za vyrovnáním, v čase 59:24 odvolali brankáře a po 13 sekundách to bylo díky Cvrčkovi pouze o gól. Konečnou tečku dal výsledku šest sekund před koncem do prázdné branky Vitebský, který stvrdil náš postup mezi nejlepší čtyři týmy soutěže!!! Semifinále tak odstartujeme již tuto neděli na ledě v Litomyšli, série se hraje opět na tři výhry.


ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF, 5. zápas


Hokejisté České Třebové dokázali obrátit vývoj série proti Jaroměři a dnes třetí výhrou rozhodli o postupu do semifinále. Jejich soupeřem bude tým Nového Bydžova.


Česká Třebová - Jaroměř 5:1 (1:0, 2:0, 2:1) - konečný stav série 3:2


<< Zpět