Novinky - Mladší žáci

Skvělý úspěch mladších žáků

29.12.2021 | Mladší žáci | Radek Kolář

Turnaj mladších žáků "Vánoční pohár města Česká Lípa"

Vánoční pohár města Česká Lípa 2021 - 2. MÍSTO

Naši mladší žáci se ve dnech 27. 12. – 28. 12. 2021 zúčastnili skvěle obsazeného mezinárodního turnaje „Vánoční pohár města Česká Lípa“ v České Lípě. Zápasy se odehrály ve dvou skupinách A a B, systémem každý s každým. Poté následovala finálová část, kde se utkaly týmy ze stejných pozic z obou tabulek.

Náš tým byl nalosován do skupiny „A“ spolu s favority turnaje, domácím týmem HC Česká Lípa. Dalšími týmy byly HC Stadion Cheb a HC Teplice.

Ve skupině „B“ pak na sebe narazily týmy Rytíři Kladno, HC LVI 2009 Č. B., SC Kolín a ukrajinský HC Sdushor Charkiv.


HC Česká Lípa - TJ Spartak N. M. n. M       4:5

Hned první zápas jsme sehráli proti favoritovi nejen naší skupiny, ale celého turnaje. Spartakovci se však soupeře nezalekli a celý zápas hráli se soupeřem vyrovnanou partii. Hrál se svižný a pohledný hokej se spoustou šancí na obou stranách. Náš tým byl první, kdo skóroval a nabídnutou šanci již nepustil ze svých rukou. Díky aktivnímu bruslení jsme nedovolili soupeři vyrovnat, nakonec jsme překvapivě, ale zcela zaslouženě zvítězili. Přestože to byl první zápas, měl pro našeho soupeře s ohledem do budoucího průběhu turnaje neblahý vliv.


HC Stadion Cheb - TJ Spartak N. M. n. M   1:8                   

Další utkání bylo s ohledem na postupovou matematiku pro nás velmi důležité. V případě vítězství a při troše štěstí nás tento mač mohl posunout rovnou do finále. Bylo nutné se na zápas velmi dobře připravit, namotivovat kluky a zvolit vhodnou sestavu.

To, že se to povedlo, bylo jasné od první minuty. Bylo nás plné hřiště a branky přišly poměrně rychle.

Již v desáté minutě byl stav 5:0 v náš prospěch a s klidem na hokejkách jsme si dokráčeli pro jasné vítězství.


HC Teplice - TJ Spartak N. M. n. M             1:6

Do posledního utkání ve skupině jsme již šli s vědomím jistého finále. Chtěli jsme si zápas co nejvíce užít, zvlášť, když proti nám nastoupil nejslabší soupeř ze skupiny. Jak je již v poslední době našim zvykem, opět se nám to málem vymstilo. Soupeř byl velmi houževnatý a dlouho s námi držel krok, což pomalu vyústilo v nervozitu v našem týmu. Díky náhodnému gólu v soupeřově síti se naši kluci nastartovali k výkonu, na který jsme byli na tomto turnaji u nich zvyklí a nedovolili ani v tomto utkání soupeři bodovat.FINÁLE


TJ Spartak N. M. n. M - HC Sdushor Charkiv  4:8

Finále jsme hráli 6 hodin po posledním zápase, proto jsme klukům naordinovali odpočinek po obědě a poté na odstranění nervozity bowling.

Věděli jsme, že tým z Charkova se na tomto turnaji prezentuje kombinačním stylem hokeje s výborným a fyzicky náročným bruslením.

A přesně tak probíhalo i finálové utkání. Hrálo se ve velmi svižném tempu s šancemi na obou stranách. Jako první skóroval soupeř, avšak vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Až do poloviny zápasu byl stav nerozhodný, pak se projevila lepší fyzická připravenost hokejistů z Ukrajiny, podpořená i větším počtem hráčů na hráčské lavici.


Utkání jsme dohráli z posledních sil a finále nedotáhli do vítězného konce, přesto musíme před kluky smeknout za jejich výkon. A to nejen v tomto zápase, ale i v celém turnaji, který odehráli parádně a vzorně reprezentovali náš klub. Obrovský dík patří i fanoušků z řad rodičů, kteří nám vytvořili velmi hlasitou a nezapomenutelnou kulisu.


VŠEM VÁM DĚKUJEME !!!

FOTOGALERIE

Autor: Radek Kolář | 16 fotografií

<< Zpět