Novinky

A-tým, první mistrovské utkání

8.10.2018 | A-TÝM | David Reichmann

A tým má za sebou první ostré utkání

Přijďte nás podpořit již tuto středu v 18:00


V neděli se A tým vydal na hronovský led za prvním mistrovským utkáním.  Zápas začal hned od začátku ve svižném tempu. Již ve čtvrté minutě hostující tým fauloval a po minutě hry v oslabení inkasoval. Skóroval bývalý  hráč a odchovanec  Spartaku V. Petr.  Po první přesilové hře Hronova bylo jasné, že si novoměstští v zápase nemohou dovolit odpočívat na druhé straně hřiště. Pokud chtějí sehrát vyrovnané utkání, bude zapotřebí hrát v pěti. Závěr první třetiny přinesl šance na obou stranách, ale gólmani v nich byli úspěšnější. Po první dvacetiminutovce se tedy odcházelo do kabin za stavu 1:0. V druhé třetině nastoupil Spartak aktivněji a hned v 22. minutě to přineslo své ovoce. Díky úspěšnému napadání  a získání puku v útočné třetině využil situace Dufek a propálil Mahdala. Po vyrovnání nabralo utkání ještě víc na obrátkách. Šance byly v tuto chvíli na obou stranách. Spartak se i díky přesilovkám dostal více do hry a jednu z početních výhod dokonce  využil a po brance Řezníčka otočil  na 2:1.  Bohužel před koncem 2. třetiny šli novoměstští opět do oslabení. Čtveřici našich hráčů uzamkli hronovští ve třetině a po dorážce Fišera znovu využili přesilovku a srovnali na 2:2. Na konci třetí třetiny jsme zvládli faulovat ještě jednou. Po přestávce naše hráče tedy čekala téměř 2 minutová hra ve čtyřech, kterou strávili opět v našem pásmu. Tentokrát se Spartaku však podařilo ubránit a po chvílí hry naopak dostalo šanci Nové Město, kdy si hráči na 30 vteřin zkusili hru 5:3, kterou  bohužel nevyužili.  V 54. minutě po hrubce na obrané modré hronovští rychle obrátili hru a opět se dostali do vedení po gólu Perutka. Minutu na to mohl obrat potvrdit Petr a náskok navýšit , ale Hanousek zatáhl za záchranou brzdu a rozhodčí nařídil trestné střílení. Toho se na domácí straně ujal Fišer, ale na novoměstského Biegla v bráně si nepřišel.  V 56. minutě napřáhl Šejnoha a dělovkou propálil puk do brány Spartaku. Zápas pro naše ještě neskončil.  Minutu a půl před závěrečnou sirénou se znovu trefil Řezníček a probudil tak naději na vyrovnání, které se přes veškerou snahu hráčů bohužel nekonalo. Spartak ve svém prvním zápase předvedl slušný výkon a diváci mohli shlédnout celkově pěkné utkání.  Velkým rozdílem byla hra v početních výhodách, která novoměstské hokejisty stála spoustu sil, zuby obránce Nováka a hlavně dva góly v  síti.  

Sestava:

 Biegl; Burian


Krejcar – Hanousek

Novák – Dufek

Zákravský – Kozák


Bureš – Rojšl – Vencl

Macháček – Reichmann –Vlček

Lelka – Sedláček – Řezníček

Pohl


V příštím utkání se Spartak předvede na domácím ledě ve středu 10.10. v 18hod. proti celku z Třebechovic.

<< Zpět