Novinky

Chrudim vyrovnala sérii

8.2.2023 | A-TÝM | Petr Lukášek

Druhé utkání série na ledě v Chrudimi přineslo opět napínavý souboj. Jako rozhodující se nakonec ukázala branka domácích 13 sekund před koncem druhé třetiny. I přes naši snahu dokázali domácí udržet těsný náskok a vyrovnat stav série.

Ilustrační obrázek

HC Chrudim vs. TJ SPARTAK Nové Město n. Met.  3:2 (1:0, 1:0, 1:2) - stav série 1:1.

Branky:  12:02 Novák (Plch, Dobiáš; 5/4), 39:47 Plch (5/5), 53:00 Plch (Dobiáš, Hybeš; 5/5) - 48:16  Pohl (Bucek; 5/5), 56:28 Pohl (Vaňát; 5/5).

Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0.

Rozhodčí: Škorpil - Švejda, Teplý. Diváků: 225. Střely na branku: 42:31 (20:6, 13:12, 9:13). 


SESTAVY

CHR: L. Novotný (F. Matoušek) — T. Linhart, V. Pilař, M. Urban, D. Pejzl, F. Hybeš, P. Čáslava, D. Hrdlička, M. Felcman — J. Polák, Z. Formánek, U. Dobiáš, V. Felcman, V. Novák, F. Roubal, D. Cvrček, T. Hejduk, Z. Pavlík, M. Kostka, J. Plch, N. Langr.

NME: J. Čáp (Z. Biegl) — M. Franc, D. Dufek, J. Mert, M. Pohl, V. Dostál, Š. Junek, J. Vitebský — D. Reichmann, J. Černý, J. Bucek, M. Hylena, T. Hynek, V. Koudelka, O. Šťastný, D. Vanát, R. Velinský, L. Prouza, M. Lelka.


Úvodní část druhého zápasu patřila domácímu týmu. My jsme totiž polovinu třetiny odehráli v oslabení a domácí toho využili k náporu. Z něj ale vytěžili pouze jediný úspěch, řadu dalších pokusů zneškodnil Pepa Čáp. Od druhé třetiny se hra vyrovnala, ale takřka po celou dobu měli brankáři navrch nad útočníky. Až 13 sekund před druhou sirénou se podařilo domácím odskočit do dvoubrankového vedení. Třetí část se nesla ve znamení naší střelecké aktivity, která sice vyústila ve snížení, jenže další šance zůstaly nevyužity a naopak domácí si vzali zpět dvougólový náskok. Ještě jednou jsme dokázali korigovat a přiblížit se na rozdíl branky, v samotném závěru jsme měli navíc možnost přesilovky, ale ani power-play 6:4 nám vyrovnání nepřinesla. Série se tak vrací na led do Dvora za stavu 1:1 a v neděli budou oba týmy usilovat o mečbol. To je určitě pádný důvod k návštěvě nedělního zápasu.


ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF, 2. zápasy


Hokejisté Nového Bydžova, Litomyšle a překvapivě i Jaroměře mají po dnešních utkáních mečbol a v neděli budou útočit na postup do semifinále. Jaroměř doma podruhé zdolala Českou Třebovou, hokejisté Bydžova a Litomyšle uspěli na hřištích protivníků a vezou si domů druhou výhru.


Trutnov - Nový Bydžov 1:6 (0:1, 1:0, 0:5) - stav série 0:2

Moravská Třebová - Litomyšl 1:2 (1:1, 0:0, 0:1) - stav série 0:2

Jaroměř - Česká Třebová 7:5 (0:0, 3:3, 4:2) - stav série 2:0

<< Zpět