Novinky

Hokejová sezóna pohledem šéftrenéra mládeže a jejich zástupců

2.6.2022 | TJ Spartak | Marie Minaříková

Série našich rozhovorů pokračuje a tentokrét si je můžete přečíst i v červnovém vydání Novoměstského zpravodaje.

Ilustrační obrázek

Jedním u nich je rozhovor se Štěpánem Lukáškem, který zhodnotil hokejovou sezónu z pohledu šéftrenéra mládeže. Dále jsme k mikrofonu pozvali zástupce mládežnických kategorií. Jaká byla sezóna dorostu pod vedením nového mladého trenéra se dozvíte od Kryštofa Kubišty. Co letošní sezóna přinesla kategorii přípravky 2012 vám prozradí Honzík Jaroš a Toník Jelen vám přiblíží hokej našich nejmladších!

Spartak má o svou budoucnost pravděpodobně postaráno…

Štěpán Lukášek - šéftrenér mládeže

Štěpáne, zimní sezóna 2021/2022 je za námi. Jak bys ji zhodnotil z pohledu šéftrenéra mládeže na mládežnické kategorie? 

Musím přiznat, že jsem pyšný na to, v jakém složení, ale především počtu dětí máme mládežnické kategorie obsazeny. Především u těch nejmenších hokejistů jsem z pohledu počtů a výkonností hráčů přesvědčen, že Spartak má o svou budoucnost pravděpodobně postaráno. Tímto bych chtěl touto cestou poděkovat hráčům, ale především rodičům za to, že své děti podporují a vedou k tomuto krásnému sportu i za cenu obětování vlastního drahocenného času a dalších ústupků.

Projevila se nějak „covidová doba“ a její opatření na přístupu dětí, či jejich úbytku, nebo se naopak zapojily s chutí a ve větším počtu? 

Z této situace jsem měl obavy, ale byl jsem příjemně překvapen ze zodpovědnosti a přístupu hráčů, neboť jejich návrat k hokeji byl téměř stoprocentní, a za to jim patří můj dík.

Začínáte se již s hráči připravovat na následující sezónu?

Ano. Po měsíční pauze jsme 2. 5. 2022 zahájili letní přípravu na novou sezónu. Tréninky máme 2x až 3x týdně na letišti, zimním stadionu, na atletickém stadionu a v plaveckém bazénu. Letní přípravu zakončíme týdenním kempem na chatě Juráška v Orlických horách a ti nejmenší ji zakončí formou příměstského tábora na našem zimním stadionu. Poté dáme hráčům možnost užít si prázdniny a na hlavní hokejovou sezónu se připravíme na konci srpna na týdenním kempu v Trutnově, kde hráči již budou absolvovat tréninkové jednotky na ledě a následně na ně navážeme na našem zimním stadionu, kde v té době již snad bude také ledová plocha.


Kryštof Kubišta 16 let - dorost

Kryštofe, jak se letos dařilo Tvé kategorii dorostu? Splnili jste si svůj předsezonní cíl?

Mé kategorii dorostu se letos dařilo celkem dobře. V základní části jsme se umístili na druhém místě a postoupili do nadstavby. Musím ale říct, že jsme si předsezonní cíl nesplnili, jelikož jsme chtěli postoupit do Ligy dorostu nebo alespoň do baráže o Ligu dorostu, kterou měl zajištěn třetí tým nadstavby. Bohužel jsme skončili čtvrtí.

Kolikrát v týdnu trénujete? Připravuješ se nějak i sám individuálně, také mimo led? 

Trénujeme 3 x do týdne a jedenkrát do týdne jsme měli suchou přípravu. Každý se také individuálně připravuje sám. Já se mimo led připravuji různými sporty či aktivitami, jelikož chci být v kondici a dobré formě. 

Jaká byla atmosféra v kabině a spolupráce s novým mladým trenérem?

Atmosféra v kabině byla, jak už to bývá u sportu, jednou napjatá a podruhé veselá. Spolupráce s novým trenérem mě zase o něco osobně obohatila a přinesla nám jako týmu nové poznatky a zkušenosti.


Jan Jaroš 10 let - přípravka 2012

Honzíku, jak si letos vedla Tvá kategorie Přípravek 2012? Podařil se vám nějaký cenný úspěch?

V průběhu celé sezóny jsme odehráli mnoho mistrovských i přátelských utkání. Začali jsme postupně zkoušet hrát na celé hřiště v počtu 5 proti 5. Je to pro nás velká změna. Většinu utkání jsme vyhráli i přes počáteční neúspěch. Vyzkoušeli jsme si hrát se soupeři jako je Mountfield HK, HC Trutnov a HC Dynamo Pardubice a mohli jsme porovnat styl hry a zdatnost hráčů. 

Co Tě v tréninku a na hokeji nejvíce baví? Je to náročný sport?

Od malička se mi tento sport líbil a můj děda mě bral na domácí utkání Spartaku. Chtěl jsem si to vyzkoušet a natolik se mi to zalíbilo, že už hokej hraji čtvrtým rokem. Sport je to náročný, hlavě na fyzičku, styl bruslení a v sezóně také na volný čas. Baví mě to, že se můžu pořád zdokonalovat, okoukávat různé finty a taktiky. 

Pravidelně jsi chodil na zápasy domácího A-týmu. Máš mezi hráči nějaký vzor/vzory?

Ano, mám. Jednoznačně je to kapitán A-týmu David Reichmann a Radek Velinský.


Antonín Jelen 5 let - přípravka

Toníku, letošní sezonu sis zahrál několik opravdových zápasů. Jaké to bylo? Dal jsi gól?

Bylo to dobrý. Trošku jsme prohrávali, ale dali jsme hodně gólů. Já jsem dal několik gólu, jen nevím, jak to máme napravit, když prohrajeme.

Hrají s Tebou jen kluci nebo i holčičky? Musíš někdy kvůli hokeji brzy vstávat?

Holčičky taky hrají. Jedna se jmenuje Nikolka. Hrajou taky kluci, můj kamarád Domča a taky Šíma. Brzo musím vstávat, musím se najíst brzo a pak hned vyrazit na hokej.

Máš nějaký hokejový vzor a chtěl bys jednou hrát jako on? 

Connor Mc David, ten hraje za Edmonton. A já bych chtěl být nejlepší hráč a chtěl bych dát mezi nohy tu kličku.<< Zpět