Novinky

Jaroslav Chmelař: z NM (n. M) na MS

18.5.2021 | A-TÝM | Vladimír Vik

V tomto rozhovoru jsme si popovídali s Jaroslavem Chmelařem, který u nás působil naposledy jako mladší žák a nyní hraje ve Finsku. Zároveň se letos probojoval až na MS U18 v USA. Jaká byla jeho cesta a čemu nejvíce přisuzuje svůj úspěch?

Ilustrační obrázek

Járo, začnu otázkou na odlehčení. Vzpomeneš si ještě vůbec na svůj poslední zápas v novoměstském dresu? 

Tak úplně poslední zapas si přesně nepamatuji, ale naposledy jsem hrál za Nové Městokdyž ještě trénoval pan Hejzlar a  byl v kategorii mladších žáků. 


Poslední tři sezóny působíš ve Finsku, odkud se Ti letos podařilo probojovat až na MS U18 v USA, ze kterého jsi se před pár dny vrátil. Jak celý turnaj osobně s odstupem času hodnotíš a s jakými pocity se z něj vracíš? 

Samotný turnaj po stránce úspěšnosti bohužel nakonec nedopadl úplně podle našich představ, ale myslímže kdybychom udrželi výsledek zápasu s Finskemkde jsme bohužel o výhru přišli v posledních minutáchtak by turnaj vypadal taky úplně jinakMyslímže jsme alespoň ukázali směr českému hokeji a ukázali tedy minimálně v prvních třech zápasechze dokážeme hrát s kýmkoliv. Z osobní stránky hodnotím turnaj pozitivně, ale určitě je toho ještě dost co zlepšovat. 


Na turnaji jsi nastupoval v první formaci. Často jste se tedy potkávali na ledě s elitními řadami soupeřů. Jaké to bylo hrát proti vycházejícím hvězdám světového hokeje  Michkovovi (RUS) či Bedardovi (CAN), kterým je již dnes, i přes jejich velmi mladý věk (16 a 15 let)předpovídána velká budoucnost i v slavné NHL? 

Tak za sebe musím říctže nic takového jsem na ledě nijak nevnímal. Bral jsem je všechny stejněNedělal jsem žádný rozdíl mezi tím jestli je to vycházející hvězda nebo ne, jelikož každý hráč na tomto turnaji měl svou kvalitu.


Po odchodu z NMnM jsi působil v Liberci. Na toto téma mě zaujala informace, že jsi tam před svým odchodem do Finska měl nastupoval dokonce za B tým a dnes tu mluvíme o Tvé účasti na MS U18Je to pravda? 

Ano je to pravda. V Liberci v sezóně jako prvoročák v mladším dorostu jsem pendloval mezi extraligou mladšího dorostu a B týmem.


V posledních dvou sezónách jsi zaznamenal obrovský výkonnostní růst. Čemu to osobně nejvíc přisuzuješ?  

tomto ohledu mi určitě pomohl odchod do FinskaZjistil jsemže co jsem v  době dělal navíc a myslel siže je to dostatečnétak ve Finsku jsem zjistilže je to máloZjistil jsemže jestli se chci ve své kariéře posunout dáltak budu muset přidat a dělat ještě víc věcí nad základní tréninkcož se nyní taky snažím plnit co to jde.


Myslíš siže díky své cestě a progresukterého se Ti podařilo dosáhnoutmůžeš být pro některé mladé hráčekteří dnes například nedostávají ve svých klubech takový prostor i určitým vzorem a důkazemže nikdy není nic ztraceno 

Určitě! Člověk i ve chvílích, kdy se Ti tolik nedaří nebo to nejde podle představtak se hlavně nesmí nechat zlomit a připustit siže to nejdeMusí pokračovatmakat a jak by řekl můj taťka “když nemůžeš, tak přidej”. Myslímže určitě si někdo z mojí cesty něco vzít může.


Už máš v současné chvíli jasno, kam povedou Tvé další hokejové kroky a kde byměl v příští sezóně působit?  

Právě probíhají nějaká jednání, ale s největší pravděpodobností budu pokračovat ve Finsku v Jokeritu Helsinky.


V životě hokejisty, zejména pak těch, kteří odchází v mladém věku do zahraničí, je vždy velmi důležitým faktorem rodina a podpora nejbližších. Jak je to v Tvém případě? 

Určitě je. Musím poděkovat celé své rodiněpřítelkyni a kamarádům za neskutečnou podporoukteré se mi v tomto směru dostaloTřeba lekce vaření po telefonu s mojí mamkou, to mi velice pomohloMusím říctže si to ale bez mobilního telefonu nedokážu představit.


Sleduješ přes svůj nabitý program ještě novoměstský hokej a co by jsi mu případně do příští sezóny popřál? 

Jelikož jsem ve Finskutak český hokej moc nesleduji. Co se ale týká novoměstského hokejetak to  vždy informovalkdyž jsem přijel domůnáš soused pan Černohlávekvelký FANDA novoměstského hokejekterý  bohužel není mezi námiNovoměstskému hokeji bych popřál hodně kvalitních hráčů od přípravky  po A-týmHodně do hokeje zapálených mladých kluků a vůbec lidí kolem celého novoměstského hokeje.


<< Zpět