Novinky

Mám rád tvrdší styl hokeje...

2.5.2021 | A-TÝM | Petr Lukášek

... říká nová posila našeho A-týmu. Jak jsme již v týdnu avizovali, obranné řady pro nadcházející sezonu rozšíří MATĚJ KLUST. Další zajímavosti, třeba o pobytu v USA, najdete v článku.

Ilustrační obrázek

Matěji, začnu hodně obecně, nicméně v současné situaci snad ani nemůžeme začnout jinak. Jak se těšíš po tak dlouhé pauze na nadcházející sezonu a co od ní očekáváš?

"Těším se moc, je to opravdu dlouhé a kdyby tahle nesmyslná pauza měla trvat ještě déle, mohlo by se stát, že budu potřebovat komplet novou výzbroj :-). Od nové sezony tedy zatím nevím co očekávat, pravděpodobně se bude hrát novým herním systémem, čímž se kraj podle mého názoru zvedne a bude kvalitnější, na což se docela těším."


Pro diváky, kteří Tě neznají, můžeme zmínit, že jsi dvě sezony působil hokejově v USA. Jak na toto období vzpomínáš a v čem Tě lidsky a hokejově obohatilo a posunulo?

"Donutilo mě to osamostatnit a postavit se na vlastní nohy. Získal jsem spoustu nových přátel a zkušenosti z cestování. Obrovský benefit byl pro mě zejména jazyk, díky kterému jsem v ČR získal skvělou práci. Když jsem odlétal do USA, tak jsem se uměl maximálně představit a pozdravit. Rád vzpomínám na začátky, když jsem kýval hlavou a vlastně nerozuměl :-). Hokejově mi to dalo rovněž hodně. Překvapilo mně, jak probíhají tréninky a že se neustále bojuje o místo v týmu a sestavě. Kolikrát se to na tréninku i popralo. Prostě každý musel makat minimálně na 100%, aby se dostal do zápasu. Kdo nemakal, tomu to dal zbytek týmu pěkně sežrat."


V poslední kompletní sezoně (2019/20) jsi byl "kometou" ročníku a dokonce se ti podařilo vyhrát kanadské bodování obránců celé soutěže (pozn. 38 bodů (15+23) z 27 utkání). Neušil jsi tím na sebe příliš velký bič?

"Je to pro mě motivace do dalších let a je jen na mne, jak budu připravený a zda tento výkon dokážu zopakovat. Každopádně za takové bodové výsledky musím poděkovat trenérovi Jardovi Řehákovi, který mi dal velký prostor v zápasech."


Loňskou sezonu si zahájil v Náchodě, pro tu příští jsi se rozhodl obléci dres Spartaku. Co bylo tím hlavním důvodem?

"Jeden z hlavních důvodů je příchod trenéra Tomáše Topola, jehož styl trénování mi sedí. Zároveň vím, že si vždy tým dokáže srovnat a nastavit jej tím správným směrem. Navíc jak jsem zmiňoval výše, pro sbírání bodů budu dělat maximum a když jsem se dozvěděl o příchodu Čapína (gólman Josef Čáp), tak mi  nic jiného nezbývá, než hrát po jeho boku. Jemu bych totiž moc gólů nedal :-) . Rozhodně se i těším, že si opět zahraju s klukama ze Dvora. Nerad jsem hrál proti klukům, které znám celý hokejový život a navíc pocházíme ze stejného města."


Je o Tobě známo, že na ledě nevypustíš ani jediný souboj či střídání. Když je potřeba, tak není problém ani shodit rukavice. Je to styl hry, který od Tebe můžeme čekat i v letošní sezoně?

Je to styl, který mě provází celý život. Mám rád tvrdší styl hokeje a spadnout do střely, nebo shodit rukavice mi nedělá problém. Nedokážu říct co bude. Každopádně se vždy stavím za tým a jestli bude potřeba se za někoho z mého týmu postavit, tak diváci uvidí show :-) . Nevím, jestli to tak bude, ale každou sezonu se najde nějaký vyhrocený zápas či moment. Nicméně, na konci utkání musí vše skončit podáním ruky!"

<< Zpět