Novinky

Na slovíčko: ing. Vladimír Vik, 2. část

23.6.2020 | TJ Spartak | Petr Lukášek

V minulém týdnu jsme přinesli první část rozhovoru s předsedou TJ Spartak ing. Vladimírem Vikem. Plníme slib a níže je pokračování uvedeného rozhovoru.

Ilustrační obrázek

A jaké jsou další plány a cíle, kterým byste se chtěli věnovat v následujícím období? 

Zde bych možná lehce upravil formulaci otázky a k slovíčku „chtěli“ doplnil ještě „kterým se musíte“ věnovat. Pokud bych měl odpovědět na část „chtěli“, tak je to zejména snaha o návrat novoměstského hokeje výsledkově a herně tam, kde byl před x lety a s tím i spojený návrat diváků a fanoušků do ochozů ZS. Určitou metou a výzvou pro mě osobně je však např. i realizace historického projektu, který vznikl ještě v době předsednictví p. Linharta a tím je vybudování tělocvičny a dalšího zázemí nad prostorami stávajících šaten, v naší dnešní představě navíc doplněné např. i o restaurační zařízení s výhledem na ledovou plochu. Pokud by tedy někdo z čtenářů a příznivců Spartaku měl zájem v tomto směru pomoci a přidat ruku k dílu, nechť se na mě prosím obrátí.

Čemu se však v současné chvíli musíme věnovat bezpodmínečně, tak je zahájení postupné rekonstrukce a renovace ubytovny Z-Sport či postupná úprava vnitřních prostor ZS, kde se již na mnohých místech výrazně projevuje zub času. 

Z aktivit a plánů, které jsou dnes již v nějakém konkrétním procesu, mohu zmínit např. vytvoření vnitřní střelnice či různé přidružené aktivity, příměstský tábor pro mladé hráče, sportovní přednášky apod. Za toto děkuji všem, kteří na daných aktivitách a projektech pracují.


Od ekonomiky a provozu se tedy přesuneme na sportovní oblast? Jak si zde Spartak stojí? 

Největší radost mi dělá zvyšující se počet dětí, kteří u nás v mládežnických kategoriích sportují, a to jak v kategoriích ledního hokeje, tak i krasobruslení. Od přípravky až po žákovské kategorie jsou počty velmi vysoké, u některých týmů se nám družstva již ani nevejdou do šaten :-)  Co je klíčové, tak pro nadcházející sezónu se podařilo opět obsadit kategorii dorostu a věříme, že co nejdříve přibude i kategorie juniorská, aby byla pyramida kompletní a mohli jsme následně z vlastních zdrojů doplňovat i kádr A-týmu. To je naším cílem a vizí budoucnosti. V tomto směru bych chtěl poděkovat zejména trenérům a vedoucím jednotlivých kategorií, kteří mají vše na starost a kteří se osobně v daných týmech angažují.

 

Nejvíce sledovanou kategorií jsou tradičně dospělí...?

Souhlasím a i v této kategorii se snažíme o posun. V kádru určitě dojde k hráčskému pohybu. Složení týmu se již pomalu rýsuje a s tím i některá zajímavá jména, která by v letošní sezóně mohli obléci novoměstský dres. Vše zbývá již jen dotáhnout po administrativní stránce. V následujících dnech a týdnech bychom chtěli postupně složení týmu pro nadcházející sezónu představit.  Do soutěže podalo přihlášku celkem 9 týmů, u jednoho však zůstává otazník, zda nakonec do soutěže nastoupí či nikoli. U A-týmu máme rovněž nového hlavního trenéra, jimž je pan Aleš Válek, kterému by měl částečně asistovat p. Hrubý. Momentálně probíhá letní příprava a na led bychom se chtěli dostat v druhé polovině srpna. V tomto směru bychom patrně využili dočasného „azylu“ Dvora Králové. Jakmile budeme mít další novinky potvrzené, určitě je na webu zveřejníme.


To je prozatím vše, díky za rozhovor.

 

 

<< Zpět