Novinky

Na úvod nadstavby vezeme dva body z Chrudimi

20.11.2022 | A-TÝM | Petr Lukášek

První kolo nadstavby nás zavedlo na led Chrudimi. Ve svižně hraném utkání jsme nejprve vedli, pak dotahovali a nakonec vezeme cennou výhru v prodloužení!

Ilustrační obrázek

HC Chrudim vs. TJ SPARTAK Nové Město n. Met.  2:3 po prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)

Branky: 34. Dobiáš, 43. Plch (Dobiáš, Linhart) – 11. Prouza (Dostál), 46. Vanát (Prouza), 65. Dvořák

Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Oslabení: 0:0.

Rozhodčí:  Kolář D. - Javůrek, Kolář P..Diváků: 120. Vývoj zápasu: 0:1, 2:1, 2:2 - 2:3.


SESTAVY:

CHR: F. Matoušek (L. Novotný) — T. Linhart, V. Pilař, L. Budínský, D. Pejzl, F. Hybeš, D. Hrdlička, M. Felcman — Z. Formánek, U. Dobiáš, V. Felcman, L. Hebek, V. Novák, F. Roubal, J. Turčáni, Z. Pavlík, M. Kostka, J. Cimburek, J. Plch, N. Langr.

NME: J. Čáp (Z. Biegl) — V. Šrenk, D. Dufek, D. Borovec, J. Vitebský, M. Pohl, V. Dostál — J. Řehák, M. Lelka, O. Zámečník, D. Vanát, L. Prouza, M. Hylena, T. Hynek, J. Bucek, J. Černý, D. Reichmann, T. Veselý, J. Dvořák.


Celek Chrudimi prošel před sezonou velkou obměnou, řada zkušených hráčů zamířila do ostatních klubů a jejich místa obsadili převážně mladíci z místní líhně. Ovšem to na kvalitě našeho soupeře vůbec neubírá. Úvodní pasáž nepřinesla mnoho vzruchu, až v polovině třetiny zamířil domácí Linhart na trestnou lavici a nabídnutou výhodu jsme přetavili ve vedoucí branku, kdy se prosadil LUKÁŠ PROUZA (0:1). Domácí snaha nevedla v koncovce k úspěchu, překážkou byl dobře chytající Čáp. Na úvodní trefu si tak Chrudimští museli počkat až do 34. a zásluhou Dobiáše vyrovnali (1:1). Nerozhodný stav přetrvával i na začátku třetí periody. Po 48 sekundách odešel posedět s trestoměřiči obránce Vitebský a tentokrát domácí přesilovku využili k obratu skóre, který měl na svědomí Plch (2:1). Inkasovaná branka nás vybudila k větší aktivitě a sladká odměna přišla o pár chvili později. Střelec první branky Prouza se proměnil v nahrávače a DANIEL VANÁT vyrovnal (2:2). Oba manšafty se snažili strhnout vítězství na svoji stranu, bylo zřejmé, že může stačit jediný gól. Ten však nepřišel a zápas dospěl do prodloužení. Už se zdálo, že duel vyvrcholí nájezdy, ty však 38 sekund před koncem prodloužení odmítl JAROSLAV DVOŘÁK a díky němu si vezeme prémiový bod navíc (2:3). Výhra z ledu soupeře je tak nejlepší pozvánkou na středu a domácí duel s Novým Bydžovem.


Další výsledky 1. kola


První kolo přineslo řadu překvapení a je zřejmě, že nadstavba bude napínavá od začátku do konce. Oba nejlepší týmy totiž na ůvod selhaly, Nová Paka neuspěla v LItomyšli, Česká Třebová odevzdala doma všechny body Jaroměři. Náš příští soupeř z Bydžova sice ztrácel po úvodní třetině v Moravské Třebové, zbytek zápasu měl ale pod kontrolou a skóre nakonec otočil.


Litomyšl - Nová Paka 4:3 (0:1, 3:2, 1:0)

Česká Třebová - Jaroměř 4:5 (0:0, 3:3, 1:2)

Moravská Třebová - Nový Bydžov 2:4 (2:0, 0:3, 0:1)


2. kolo - skupina A, středa 23. 11. 2022, 18:00, ZS Dvůr Králové n. Lab.


TJ SPARTAK Nové Město n. Met. vs. Stadion Nový Bydžov<< Zpět