Novinky

Pojď hrát hokej již po deváté

26.9.2021 | TJ Spartak | TJ Spartak

V sobotu 25.9.2021 proběhla na našem zimním stadionu již devátá akce Českého hokeje nazvaná „Pojď hrát hokej“ v rámci projektu Týden hokeje.

Společné foto

Pojď hrát hokej již po deváté!V sobotu 25.9.2021 proběhla na zimním stadionu TJ Spartak Nové Město nad Metují již devátá akce Českého hokeje nazvaná „Pojď hrát hokej“ v rámci projektu Týden hokeje. Tato akce probíhá na většině zimních stadionů v ČR a cílem tohoto projektu je přilákat na ledovou plochu co nejvíce dětí, které mají zájem dozvědět se více informací jak, kdy a kde začít hrát hokej a zkusit si první krůčky s hokejkou pod vedením zkušených trenérů.

Na náš zimní stadion přišlo v tento den 11 nově registrovaných dětí v doprovodu svých rodičů. Po řádné registraci a obdržení hodnotných dárků, byli rodiče s dětmi postupně odvádění do vyhřáté kabiny, kde se děti přezuly do bruslí, ustrojily se a vyrazily na led, kde si je postupně přebírali vyškolení trenéři.  Pod jejich vedením se děti seznamovali se základními prvky bruslení doplněné o dovedností soutěže. Postupem času přibyly k bruslení základní prvky práce s hokejkou a pukem. Vše bylo důmyslně prokládáno hrami, aby si děti trénink náležitě užily.

Rodiče zamířili do připravené prezentační místnosti. Po krátkém představení klubu a akce „Pojď hrát hokej“ se dozvěděli vše podstatné o začátcích malého hokejisty, především byl zdůrazněn fakt, že se na samém začátku v žádném případě nejedná o nákladný sport, neboť materiální podporu poskytuje ČSLH a klub, ve kterém nastoupí. Jedním z dalších pozitivních faktorů, proč hrát hokej, je zdokonalení pohybových aktivit a mentální růst dětí, především vypracovaný smysl pro fair play a poznání nového kolektivu kamarádů. Všichni si moc dobře uvědomujeme, že právě ve výchově mládeže tkví úspěch klubu, proto se na tuto činnost u nás klade velký důraz.

Na základě přítomného počtu dětí a spousty dotazů ze strany rodičů hodnotíme tuto akci jako velice vydařenou a těšíme se na nové spoluhráče, kteří jistě již brzy přijdou mezi nás.

Všem velice děkujeme za účast na akci „Pojď hrát hokej“ a zveme zájemce o hokej na trénink každé pondělí od 15:15 do 16:15 hod., a na školičku bruslení, která je každé úterý od 16:15 do 17:00 hod kde se dozvědí další podrobnosti.

        

FOTOGALERIE

Autor: TJ Spartak | 9 fotografií

<< Zpět