Novinky

Pokračujeme ve vítězném tažení

25.9.2017 | Starší dorost | Tomáš Pfeifer

V neděli v podvečerních hodinách jsme zajížděli...

Ilustrační obrázek

V neděli v podvečerních hodinách jsme zajížděli ke čtvrtému utkání RLSD na led Poděbrad. Soupeř nám již dobře známý z minulých ročníků, kde bilance vzájemných utkání jasně hovoří v náš prospěch. Do Poděbrad jedeme pouze s jedenácti hráči do pole plus dva gólmani ( viróza ).  Dle aktuálních výsledků z předešlých utkání vstupujeme do zápasu s určitým respektem. Je jasné, že hrajeme proti soupeři, který má ambice na postup  skupiny, tak jako my.  Úvod utkání je z obou stran poněkud opatrný.Bohužel v čase 0:42 se soupeř ujímá vedení, po první střele na naší branku. Vojta Burian neudrží kotouč a ten končí v síti 1:0. Rychlá odpověď přichází v čase 4:40, kdy odraženou střelu Ondry Rychtery doráží za záda domácího golmana Daniel Vaňát 1:1. Další dvě branky do sítě domácích se nám podařilo vstřelit ještě v první třetině. Nejprve v čase 8:10 Daniel Vaňát nabijí Honzovi Řezníčkovi a ten se z první nemýlí- 1:2 a o čtyři minuty později po asistenci Lukáše Prouzy se trefuje Tomáš Müller 1:3. Do kabin jdeme spokojeni, vyhráváme o dvě branky a viditelně máme více ze hry. Hráče nabádáme k navázání výkonu z první třetiny.Taktika je jasná – zvýšit vedení, kontrolovat hru a zápas dohrát v poklidu. Opak je však pravdou a soupeř proti. Je odehráno necelé dvě minuty z druhé třetiny a tým Poděbrad se opět přibližuje na rozdíl jediné branky 2:3. V čase 25:27 využíváme přesilovou hru,kdy se opět trefuje  Tomáš Müller,tentokrát za asistence Vojty Pfeifera 2:4. V čase 27:44 odchází za držení na dvě minuty náš hráč Kryšpín Hanousek . Bohužel soupeř těsně před koncem využívá a snižuje opět na rozdíl branky 3:4. O dvě minuty později je zase veseleji, Vota Pfeifer propálí domácího gólmana a zvyšuje na 3:5, asistuje Prouza Josef.Do kabin odcházíme opět s dvoubrankovým vedením, bohužel už ne tak spokojeni.Je vidět, že když polevíme, soupeř je schopen okamžitě využít šanci. Po přestávce jsou odehrány 4 minuty a opět Honza Řezníček za asistence Ondry Rychtery nám dává jistotu v podobě další branky. Vedeme o tři góly 3:6. Tento stav nám přivedl pocit uspokojení, přestáváme bruslit a soupeř toho okamžitě využívá. Po vstřelení dvou branek v přesilovkách se časomíra zastavuje v čase 58:33 a ukazatel stavu ukazuje 5:6 !! Soupeř ožívá a nás čeká dlouhá minuta a půl do konce. Jistotu tří bodů nám zaručuje gól vstřelený do prázdné sítě soupeřovi branky patnáct vteřin před sirénou.  Svůj hattrick završuje Tomáš Müller po asistenci Vojty Pfeifera. Důležité tři body vezeme domů. Ve čtvrtek hostíme od 11 hodin tým Chrudimi. Pohled na tabulku nám zaručuje kvalitní utkání, neboť ani jeden s týmů zatím neztratil ani bod.


HC Poděbrady  5:7   TJ Spartak N.M.   ( 1.3, 2:2, 2:2 )

branky : Müller 3x, Řezníček 2x, Pfeifer a Vaňát po 1

asistence : Pfeifer a Rychtera 2x, Vaňát, Prouza L., Prouza P. a Řehák po 1


vyloučení : 6:4, využití 3:1

FOTOGALERIE

Autor: Tomáš Pfeifer | 3 fotografie

<< Zpět