Novinky

Příští sezona ve znamení společné soutěže

20.5.2021 | A-TÝM | Petr Lukášek

V úterý 18. 5. 2021 se na společném aktivu klubů rozhodlo o podobě soutěže v příštím ročníku. Po několikaleté odmlce dochází přichází na řadu spojená soutěž HK a PU kraje.

Ilustrační obrázek

Kluby si odhlasovaly i systém soutěže, která bude vypadat takto:

I. část: hraje se pouze v rámci příslušného kraje a to dvoukolově každý s každým - doma a venku. Týmy na 1.-4. místě postupují do společné skupiny A, týmy od 5. místa budou hrát ve společné skupině B.

II. část: hraje se společných skupinách obou krajů, a to opět dvoukolově každý s každým - doma a venku. Po skončení této části bude známo nasazení týmů do play-off.

III. část - play-off: osmifiinále (hraje 1-16, 2-15, 3-14, 4-13, 5-12, 6-11, 7-10, 8-9 dle pořadí po odehrání II. části) - hraje se na dvě výhry. Vítězové postupují do čtvrtfinále, poražení hrají pohár Vl. Martince.  Následné čtvrtfinále se hraje znovu na dvě výhry, semifinále a finále se hrají na tři vítězství. 


Soutěž bude mít tyto účastníky:

Královéhradecko: Stadion Nový Bydžov, HC Náchod, HC Jaroměř, HC Trutnov, TJ Spartak Nové Město nad Metují, HC Baroni Opočno, SK Třebechovice

Pardubicko:  Kohouti Česká Třebová, HC Slovan Moravská Třebová, HC Chrudim, HC Spartak Choceň, HC Litomyšl, HC Hlinsko, HC Spartak Polička, TJ Orli Lanškroun. V řešení je účast týmů HC Skuteč a HC Chotěboř (kraj Vysočina). Další tým z Vysočiny - Světlá n. Sázavou - žádá o přijetí do krajské ligy Jihočeského kraje.


Začátek soutěže je naplánován na konec září, play-off bude vrcholit v březnu příštího roku. Přesnou termínovou listinu samozřejmě přineseme. 

<< Zpět