Novinky

První čtvrtfinálový korálek navlečen

5.2.2023 | A-TÝM | Petr Lukášek

Pátý únorový den byl v kalendáři letošní sezony vyhrazen prvním zápasům čtvrtfinále play-off. Na ledě ve Dvoře jsme přivítali hokejisty Chrudimi. A hned první zápas ukázal, že nás nečeká snadný soupeř.

Ilustrační obrázek

TJ SPARTAK Nové Město n. Met. vs. HC Chrudim  3:1 (2:0, 0:1, 1:0) - stav série 1:0.

Branky:  6:37 Pohl (Vaňát, Hylena; 5/5), 11:29 Reichmann (Velinský, Šťastný; 5/5), 57:25 Velinský (Franc; 5/4) - 24:36 Kostka (Linhart, Plch; 5/4).

Vyloučení: 4:6 + Borovec (NME) 5+10+20 OK a Roubal (CHR) 5+20. Využití: 1:1. Oslabení: 0:0.

Rozhodčí: Machač - Plodek, Vodička. Diváků: 180. Střely na branku: 36:38 (14:12, 6:12, 16:14).


SESTAVY

NME: J. Čáp (Z. Biegl) — M. Franc, V. Šrenk, D. Borovec, D. Dufek, J. Mert, M. Pohl, — O. Zámečník, D. Reichmann, J. Černý, J. Bucek, M. Hylena, J. Řehák, T. Hynek, O. Šťastný, D. Vanát, R. Velinský, L. Prouza, V. Koudelka.

CHR: L. Novotný (F. Matoušek) — T. Linhart, V. Pilař, M. Urban, D. Pejzl, F. Hybeš, D. Hrdlička, M. Felcman — J. Polák, Z. Formánek, U. Dobiáš, V. Felcman, V. Novák, F. Roubal, D. Cvrček, T. Hejduk, J. Turčáni, M. Kostka, J. Plch, N. Langr.


První duel nabídl dramatickou podívanou a bylo se rozhodně na co dívat. Zápas se defacto rozhodoval v úvodní části, kdy jsme dvěma góly položili základ k naší výhře. Ve druhé části se střelecká aktivita přestěhovala na hokejky hostí, ovšem Pepa Čáp jim dopřál pouze jedinou gólovou radost. Od poloviny utkání navíc začalo narůstat skóre hráčů na trestných lavicích, ale ani v přesilovkách se ukazatel skóre nepohnul. Ve třetí části gradovala snaha hostí o vyrovnání, naše snaha vedla k pojištění vedení. Nakonec se nám v závěru podařilo konečně využít přesilovku a tím jsme dali razítko pod první čtvrtfinálovou výhru. Další dějství je na programu ve středu 8. 2. 2023 v Chrudimi od 19:00 hodin. 


ČTVRTFINÁLE, 1. zápasy


První překvapení čtvrtfinále se zrodilo v České Třebové, kde hosté z Jaroměře dokonale zaskočili domácí Kohouty. Bylo to jediné vítězství hostujícího týmu v dnešním programu, zbylé zápasy opanovaly domácí kluby.


Nový Bydžov - Trutnov  5:2 (1:2, 3:0, 1:0) - stav série 1:0

Litomyšl - Moravská Třebová  3:1 (1:0, 0:1, 2:0) - stav série 1:0

Česká Třebová - Jaroměř 3:6  (0:0, 0:3, 3:3) - stav série 0:1

<< Zpět