Novinky

"Rekonstrukce bude zkouška ze všech největší", říká předseda klubu

14.9.2022 | A-TÝM | Petr Lukášek

Na prahu nové sezony přijal pozvání k rozhovoru předseda klubu ing. VLADIMÍR VIK, s nímž jsme si povídali o cílech pro nadcházející sezonu a samozřejmě hlavně o blížící se rekonstrukci zimního stadionu.

Ilustrační obrázek

Sezóna 2022/2023 pomalu klepe na dveře, tak nemůžeme začít jinak. Jaké jsou cíle a očekávání od nadcházejícího ročníku? 

"Otevřeně musím přiznat, že je to kombinace pocitů spojených s očekáváním, zápalu, radosti a těšení se, zároveň ale i plných obav, stresu a nervozity spojené s chodem klubu. Kromě běžného chodu a s tím spojených „starostí“ by nás totiž měla čekat dlouho plánovaná rekonstrukce zimního stadionu (ZS), což bude možná zkouška ze všeho největší. Zejména pak v kombinaci se zajištěním fungování všech kategorií našeho klubu. Cílem je tedy hlavně i přes ztížené podmínky uspět ze sportovního hlediska, navázat na zlepšení z loňského ročníku a pokračovat v dobrých a kvalitních výkonech. "

Když už jste zmínil plánovanou rekonstrukci zimního stadionu, v jaké fázi se vůbec aktuálně celý projekt nachází? 

"V úvodu se musím říct, že ještě před několika měsíci bych si nechtěl a možná ani nedokázal představit, že kvůli rekonstrukci ZS budeme muset „omezit“ hokejovou část sezóny a budeme nuceni jednotlivé kategorie obsadit po okolních stadionech. Aktuální situace na stavebním trhu a částečně i v energetice nás však nakonec donutila i přes prvotní představy jít touto cestou a být za ni i vděčni. Jen pro představu všech čtenářů uvedu krátkou informaci, proč i pro nás samotné je těžké něco koncepčně plánovat. Samotná žádost na rekonstrukci byla u Národní sportovní agentury (NSA) podána v lednu 2021, dnes máme září roku 2022 a my stále nemáme v ruce oficiální a závěrečné stanovisko. "

Kdy bychom se tedy měli dočkat zahájení rekonstrukce a jaký je předpokládaný harmonogram prací?

"K dnešnímu dni je situace taková, že máme vysoutěženého generálního dodavatele stavby, předschválené spolufinancování ze strany radnice Nového Města n/M, obdrželi jsme ze strany NSA oficiální stanovisko, že náš projekt byl z jejich strany vybrán k financování a nyní již cca 3 týdny čekáme po podání finálních podkladů a dokumentů na závěrečné a finální vyrozumění. Ve stručnosti by se tedy dalo říci, že  zahájení prací je velmi blízko, nicméně dokud nebudeme mít v ruce oficiální vyrozumění a stanovisko o přidělení dotace ze strany NSA, tak zároveň i velmi daleko. Pokud ale vše půjde tak, jak by mohlo, tak chci věřit, že zhruba na přelomu září a října by se mohlo začít s fyzickou realizací a od 1. 1. 2023 bych nás rád viděl zpět na našem stadionu."

Již jsme tedy zmínili, že rekonstrukce bude mít dopad na jednotlivé kategorie, které budou po čas realizace v „azylu“ na okolních zimních stadionech. Jak to bude vypadat v praxi? 

"Ano, je to tak. Rodiče a hráče jsme se na tento možný scénář snažili dlouhodoběji připravovat a dopředu komunikovat, že tento scénář může nastat. Čím více plynul čas, začalo vše dostávat reálnější a reálnější obrysy. V současné chvíli je to tak, že „A“ tým by měl řešenou část sezóny odehrát ve Dvoře Králové, junioři patrně v Opočně, dorost v Třebechovicích, starší a mladší žáci + 4. a 3. třída v Rychnově, 2. a 1. třída pak v Hronově, kde by měl působit i oddíl krasobruslení. O všem  ještě budeme jednat i se zástupci města, ale pokud vše zdárně dopadne, měli bychom po dobu rekonstrukce fungovat dle výše uvedeného modelu."

To je poměrně velký nápor na fungování, jak na celou situaci reagují rodiče a děti?

"Přiznám se, že informace a zpětnou vazbu mám zejména skrze trenéry a vedoucí kategorií, nicméně ze zpráv, které jsem dostal, věřím, že drtivá většina z nich celou situaci chápe a táhneme všichni za jeden provaz. Každému je asi jasné, že se současným stavem našeho stadionu musíme  něco udělat, pokud má být jeho provoz zachován pro další ročníky a možná i příští generace. Otevřeně si totiž přiznejme, že kvalita stávající ledové plochy a mantinelů je nejhorší v regionu, což rozhodně není vizitka, kterou se chceme prezentovat. 

Jsem si naprosto vědom toho, že největší oběť musí ve finále přinést samotné děti a jejich rodiče, ovšem věřím, že nové prostředí a vyšší kvalitativní standard bude ve finále pro všechny takovým lákadlem, že tento čtyřměsíční výstup z komfortní zóny bude něco, co všichni zvládneme. Zvlášť, když už jsme zvládli předtím dva covidové roky."

Na závěr ještě poslední otázka k A-týmu, který by měl působit ve Dvoře Králové. Neobáváte se propadu zájmu fanoušků, který po letech stagnace šel opět nahoru?

"To je věc, která mě velmi mrzí. Po loňské sezóně, kdy se po letech znovu začali vracet diváci v Krčíně do hlediště a měli jsme ve finále nejvyšší návštěvy v rámci Královehradeckého kraje, tak na tuto skutečnost nebudeme moci hned navázat. Mrzí to dvojnásob v situaci, kdy se do novoměstských barev vrací celá řada našich odchovanců. Na druhou stranu je ale faktem, že po konci „A“ týmu ve Dvoře Králové se nám nakonec otevřela i lehce komfortnější cesta, než jsme sami čekali. Tím mám na mysli nejen časové kapacity, ale zároveň i kvalitní prostředí a zázemí a snad i po hokeji chtiví a hladoví fanoušci. Navíc mnoho našich hráčů buď ze Dvora Králové přímo pochází a nebo za místní klub v minulosti nastupovali, tak snad i pro místní fanoušky nebudeme úplně "cizí" a vezmou nás alespoň po čas našeho působení ve Dvoře za vlastní. Vždyť  jména jako Topol, Čáp, Vitebský, Mert, Franc, Klust, Veselý, Lelka, Hynek, Dvořák…. to všechno jsou borci, kteří mají z minulosti s dvorským hokejem větší či menší spojitost, a kteří budou opět brázdit dvorský led.  A na úplný závěr bych měl ještě zprávu pro naše fanoušky..."

Povídejte...

"Pokud bude ze strany našich fanoušků zájem, což pevně doufám že ano, tak  bychom pro ně chtěli připravit určitý bonus. Ve spolupráci s fanclubem bychom chtěli  vypravovat na „domácí“ zápasy ve Dvoře fanouškovský autobus. Detaily sice ještě ladíme, nicméně to bude ve finále zážitek pro všechny. Věřím, že následné velmi složité období všichni společně zvládneme!"


 Děkujeme za rozhovor...

<< Zpět