Novinky

Rozhovor s Dominikem Kubištou

13.5.2021 | A-TÝM | David Reichmann

Dominik k nám přichází z prvoligové Kadaně. V rozhovoru nám tedy prozradil, proč se rozhodl právě pro nás a co ho k odchodu z 1. ligy vedlo.

D. Kubišta

Dominiku, pro většinu fanoušků bude Tvé jméno asi určitou neznámou a možná bude spojeno i s velkým očekáváním. Není totiž úplně zvykem, aby šel hrát hokejista z 1. ligy rovnou do krajské soutěže. Co Tě k tomu vede? 

"Vedlo mě k tomu zejména to, že jsem dostal zajímavou pracovní nabídku, která by se dala velmi obtížně skloubit s hraním v 1., respektive i 2. lize. Na hokej sem však nechtěl po těch letech úplně zanevřít, takže mi krajská liga přišla jako nejvhodnější cesta a řešení."

Daná soutěž je pro Tebe jistě určitou neznámou. Co od ní sám osobně očekáváš a jak se na hokej po tak dlouhé pauze těšíš? Neztratil si do něj chuť?

"Abych byl upřímný, tak vůbec nevím co od toho očekávat. Co jsem ale slyšel a zjišťoval si, tak složení našeho týmu by mohlo být poměrně slušné, takže si myslím, že bychom mohli hrát i dobrý a atraktivní hokej. Na samotnou sezónu se těším hodně. Od chvíle, co jsem se rozhodl zhruba v prosinci skončit v Kadani jsem nehrál a o to větší motivaci mám tedy I do příští sezóny."

Znal jsi osobně někoho ze stávající kabiny?

"Z působení v pardubické juniorce znám osobně asi jen Honzu Jánského a Radka Velinského."

Přicházíš do klubu, který se v posledních sezónách při pohledu do výsledkových tabulek nemůže pyšnit příliš oslnivými výsledky. Co bylo Tvým osobním motivem, že jsi se rozhodl obléci v letošní sezóně zrovna novoměstský dres?

"Osobně jsem byl v kontaktu už před loňskou sezónou s Vláďou Vikem, to jsem se ale rozhodl ještě pro pokračování v Kadani. V průběhu roku jsme zůstali v kontaktu a já navíc komunikoval už i s Jánym a Velindou. Podle toho co jsem slyšel, tak si myslím, že by to mohla být super sezóna jak výsledkově, tak snad i v kabině z pohledu party, což je pro mě velmi důležité. Předchozí výsledky jsem tedy vůbec neřešil."

Jaké je Tvé osobní očekávání od té nadcházející sezóny?

"Rád bych, abychom se určitě pohybovali v horní části tabulky. Jak už jsem zmínil v předchozí otázce, je pro mě velmi důležitá vnitřní atmosféra kabiny a parta. Pokud v tomto směru bude vše v pohodě, určitě můžeme být úspěšní a přilákat diváky na zimák."

<< Zpět