Novinky

Rozhovor s Janem Černým

12.7.2021 | A-TÝM | Marie Minaříková

V minulém týdnu jsme Vám oznámili příchod dalšího nového hráče, který k nám míří z Pardubického kraje. Ani jeho jsme nezapomněli trochu vyzpovídat. Jak Honza trávil čas bez hokeje a jaké jsou jeho cíle do nadcházející sezóny?

Ilustrační obrázek

Honzo, s příchodem do Nového Města měníš nejen dres, ale i krajskou působnost. Do stávající sezóny jsi v mužské kategorii působil především v dresu Chocně v Pardubickém kraji. Od nadcházející sezóny však dojde k určitému propojení obou soutěží. Co od této změny osobně očekáváš a na co se mohou hráči a fanoušci těšit? 

“Osobně si myslím, že budou zápasy velmi vyrovnané a napínavé, protože každý tým bude chtít ukázat, co v nich je. Zpestření bude rozhodně jak pro hráče tak pro fanoušky. Za mě je to příjemná změna, jelikož jsem hrál za Pardubický kraj a nyní budu působit v Královéhradeckém. Velmi se na to těším!”


Příští sezóna se odehraje téměř po roční pauze. Jak ses po dobu přestávky udržoval a jak se vůbec na hokej po takové době těšíš? 

“Během roční pauzy bez hokeje jsem si vždy našel nějaký pohyb. Ať už třeba fotbal, tenis nebo běh. Už se však nemohu dočkat sezóny, jsem rád, že už můžeme trénovat a doufám, že to tak už zůstane a nezmění se podmínky.”


S několika spoluhráči se znáš ze svého dřívějšího působení v Pardubicích. Bylo pro Tebe rozhodnutí obléci novoměstský dres z tohoto důvodu o to jednodušší?  

“Určitě ano, člověk se lépe aklimatizuje v novém prostředí, když alespoň někoho zná.”


S týmem jsi už mohl v rámci předsezónní přípravy absolvovat několik tréninků na ledě. Jaký z toho máš zatím pocit? 

“Po téměř roční pauze jsem se toho popravdě trochu obával, ale tréninky jsou za mě super. Atmosféra v kabině i na ledě je výborná.”


Do Nového Města přicházíš v situaci, kdy se týmu ujímá nový trenér a zároveň přichází i několik nových hráčů. Pro všechny to tedy může znamenat určitou startovací čáru a nový začátek. Vnímáš nějak tuto skutečnost a jaké jsou Tvé osobní cíle do nadcházející sezóny? 

“S tím naprosto souhlasím, každý musí makat na 100%, aby se ukázal v tom nejlepším světle. A já doufám, že se týmu bude dařit co nejvíce a budeme bojovat o horní příčky tabulky.”

<< Zpět