Novinky

Rozhovor s Václavem Petrem

10.5.2021 | A-TÝM | David Reichmann

V minulém týdnu jsme oznámili příchod dalšího odchovance našeho klubu. Není jim nikdo jiný než Václav Petr. Vašek měl v poslední nedohrané sezóně příležitost zahrát si druhou ligu, co očekává tedy od té letošní?

Ilustrační obrázek

Vašku, novoměstský dres oblečeš po 6 ti letech. Vrací se po těch letech do NM jiný Václav Petr? Pokud ano, tak v?čem jsi se jako hráč nejvíce změnil či posunul?  

Ano, určitě se vrací jiný Vašek Petr. Mám minimálně o 5 kg víc než před 6 ti lety ??budu muset hodně trénovat. 


Patříš mezi hráče, kteří v?NMnM zahájili svou hokejovou kariéru. Bylo pro Tebe rozhodování, zda se do NM vrátit o to jednodušší?  

“Ano, rozhodování bylo o to jednodušší. Přeci jenom od přípravky jsem oblékal novoměstský dres a bydlím v nedalekých Bohuslavicích.” 


Loňskou sezónu jsi měl nakonec působit v?druholigovém Trutnově. Pandemie Covid-19 však nakonec všechny amatérské soutěže bohužel zastavila. Mrzí Tě to o to víc, že sis mohl zase po několika letech zahrát 2. ligu?  

“Odehrál jsem v loňské sezóně pouze 2 druholigové zápasy + nějaký ten přípravný. Sezóna byla opravdu díky Covid velice zvláštní. I když se soutěž pozastavila, tak v Trutnově se velice intenzivně trénovalo až do konce roku 2020. Cítil jsem se velice dobře na ledě a o to víc mě mrzelo, že se soutěž nerozjela.” 


Když se podíváme na Tvé dlouhodobé statistiky v?krajské soutěži (Z:217/B:254/G:135/A:119), tak se od Tebe produktivita přirozeně prostě očekává. Jsi si této role vědom? 

“Statistiky pro mne nebyly nikdy důležité. Spíš budu raději, když bude týmová pohoda a střelecky se bude dařit všem třem až čtyřem formacím. Samozřejmě pokud nějakou branku vstřelím, budu jenom rád.” 


Tým prošel za poslední dvě sezóny poměrně velkou obměnou, a to jak na trenérském postu, tak i z?pohledu hráčského kádru. Co Ty osobně od letošní sezóny a týmu očekáváš?  

“Očekávám velice zajímavý ročník. Kostra týmu je velice podobná a stabilní. Velice dobře se to doplnilo brankářem a hlavním trenérem. Pokud všichni budou pravidelně chodit na tréninky, bude se nás scházet minimálně 15, můžeme pomýšlet na dobrou sezónu. Ve Spartaku je nyní velice dobrá věková generace. Pokud všichni budou držet pospolu, může Spartak opět myslet na nejvyšší příčky v tabulce.” 

 

 

 

<< Zpět