Novinky

"S uplynulou sezonou panuje spokojenost" říká předseda klubu ing. Vik

8.4.2023 | TJ Spartak | Petr Lukášek

Pátkem 17. března skončila sezona 2022-23 v kategorii dospělých. Pro náš klub byla tato sezona ve znamení dvou hlavních událostí: zisk třetího místa a bronzových medailí a odehrání soutěže mimo náš stadion z důvodu rekonstrukce. S odstupem času jsme tak požádali o hodnocení předsedu klubu, ing. Vladimíra Vika.

Ilustrační obrázek

Jak s časovým odstupem hodnotíte právě ukončenou sezónu 2022/2023?

"Čím více plyne čas od posledního utkání, tak tím více jsem z výsledkového pohledu s uplynulou sezónou spokojen. Po prohraném pátém semifinále samozřejmě zavládlo obrovské zklamání a lítost, ale o to víc si cením toho, jak kluci dokázali přistoupit k dvojzápasu s Českou Třebovou a že jsme se sezónou mohli loučit výhrou a tím i celkovým 3. místem. Letošní ročník byl po konci Dvora Králové a Nové Paky ve 2. lize totiž velmi kvalitní a rozhodně lze považovat finální umístění za úspěch."

Letošní sezóna byla díky azylu ve Dvoře Králové dost specifická. Jak jste to zvládali? 

"Musím přiznat, že za toto jsem na jednu stranu vděčný, ale zároveň je mi to i líto. Vděčný za to, jak nás fanoušci ve Dvoře Králové přijali a jak jsme se tam mohli cítit i z pohledu zázemí, o čemž svědčí i naše domácí letošní bilance, kdy jsme za celou sezónu odcházeli z domácího zápasu bez bodu jen jedinkrát. Na druhou stranu je mi to ale líto zejména kvůli naším fanouškům a příznivcům. Cítíme totiž, že hokej začíná po letech zase v Novém Městě táhnout a o to víc mě mrzí, že jsme rozhodující zápasy nemohli sehrát před našlapanými tribunami na našem stadionu v Krčíně."

Když už jsme u fanoušků... Po letech znovu začal jezdit podporovat „A“ tým i fanclub. Co na to říkáte? 

"Bude to znít možná jako klišé, ale musím potvrdit, že přesně to je pro mě osobně jedna z největších výher sezóny. Když jsme prohráli v Litomyšli rozhodující semifinále a mohli jít poděkovat snad stovce našich příznivců, bylo to bolestivé, avšak zároveň příjemné „loučení“. Vždyť ještě několik málo sezón zpět byl toto celkový počet fanoušků, kteří chodili v Novém Městě na domácí zápasy. O to víc se už teď těšíme na příští sezónu, kdy budeme opět moci hrát doma a před našimi fanoušky."

Jak vůbec vypadá aktuálně průběh rekonstrukce našeho zimního stadionu? 

"Pozvolna se blížíme do závěrečné fáze celé realizace a předpokládaný harmonogram akce je nyní takový, že bychom cca v polovině května rádi zkusili spustit zkušební provoz. V současné chvíli již je vybetonována deska a na pořadu již jsou tedy jen kompletační a dokončovací stavební práce. Reálně by tedy mohly být cca do konce dubna hlavní práce hotovy a poté by již měly následovat jen závěrečné práce a příprava na spuštění zkušebního provozu."

Jedna sezona skončila, příští sezóna je před námi. Už ji začínáte nějak plánovat? 

"Rád bych řekl, že si snažím dát alespoň na čas od hokeje volno, opak je ale pravdou. Jednání s hráči a partnery již jsou v plném proudu a pozvolna to začínáme skládat. Letošní „úspěch“ má totiž i určité stinné stránky, a to v tom, že mnozí hráči byli na základě svých kvalitních výkonů o to víc vidět a je tedy o ně i mezi ostatními kluby o to větší zájem. Naším cílem bude ale tým pokud možno co nejvíc udržet pohromadě a případně jej na základě poznatků z letošní sezóny vhodně doplnit."

Soupiska na příští sezónu se tedy již začíná rýsovat? 

"Na papíře určitě představu máme, realita je však vždy trochu složitější. Krom běžných situací a příběhů, které hokejový život sebou nese, řešíme i jiné aspekty. Není tajemstvím, že ve Dvoře Králové by měl od příští sezóny opět vzniknout místní „A“ tým, který by se měl opírat zejména o místní hráče. My jsme momentálně v situaci, že z aktuální soupisky máme ze Dvora Králové 4 hráče. Při skládání kádru tedy musíme pracovat s vícero proměnnými. Vše je tedy momentálně v rovině vývoje a o podobě kádru na příští sezónu budeme fanoušky průběžně informovat."

Jaké tedy budou cíle do příští sezóny? 

"Na konkrétní cíle je ještě brzy. Do Královehradeckého kraje by se kromě Dvora Králové měl vrátit i tým Hronova, takže kdo ví, jak  vše ještě dopadne s celkovým hracím formátem soutěže. Rozhodně bychom ale chtěli minimálně udržet stávající kvalitu kádru a prát se opět o nejvyšší příčky. Samotnou kapitolou a výzvou je pak pro nás určitě přilákat pokud možno co nejvíce fanoušků a příznivců do ochozů našeho stadionu."


Děkuji za rozhovor.

<< Zpět