Novinky

Semifinále začínáme prohrou

19.2.2023 | A-TÝM | Petr Lukášek

Dva dny po vítězném čtvrtfinále nás čekal úvodní zápas semifinále play-off. V Litomyšli jsme zejména v první polovině utkání tahali za kratší konec a domácí si vybudovaný náskok udrželi až do konce.

Ilustrační obrázek

HC Litomyšl vs. TJ SPARTAK Nové Město n, Metují  4:2 (3:0, 1:1, 0:1) - stav série 1:0

Branky: 2:28  Jakubec (Voříšek; 5/5), 12:38 Cink (Barkóci, Bažant; 5/5), 14:38 Jakubec (Vomočil, Voříšek; 5/5), 23:01 Barkóci (Půlpán A., Půlpán T.; 5/5) - 37:38 Vitebský (Hynek, Pohl; 5/3), 58:56 Šťastný (Franc, Reichmann; 5/4).

Vyloučení: 6:2 + TS domácí. Využití: 0:2. Oslabení: 0:0.

Rozhodčí: Vrba, Čížek - Landsmann, Mikula. Diváků: 453.


SESTAVY

LIT: M. Horáček (M. Dostál) — A. Jonáš, J. Škvor, Š. Voříšek, M. Bažant, O. Bláha, Š. Švec, J. Zahradník — F. Vomočil, V. Cink, D. Barkóci, T. Půlpán, A. Půlpán, F. Stoklasa, J. Voříšek, T. Jakubec, M. Jankovský, J. Dostál.

NME: Z. Biegl (J. Patera) — M. Franc, J. Vitebský, V. Šrenk, D. Borovec, D. Dufek, M. Pohl, V. Dostál — D. Reichmann, V. Koudelka, J. Černý, J. Bucek, M. Hylena, J. Řehák, T. Hynek, O. Šťastný, D. Vaňát, L. Prouza.


První zápas semifinále nám vůbec nevyšel. Domácí totiž již v úvodní třetině třikrát skórovali, a když v úvodu druhé periody přidali čtvrtý úspěch, bylo zřejmé, že obrat v zápase bude velmi složitý. Pak jsme sice přestáli trestné střílení Litomyšle, z branky jsme se radovali až ve dvojnásobné výhodě v závěru třetiny. Ve třetí části jsme sice měli třikrát výhodu jednoho muže v poli, gólu jsme však dosáhli až při třetí přesilovce 64 sekund před koncem utkání. Ani naše power-play již ke korekci nevedla a domácí si tak připisují první výhru v sérii. 


SEMIFINÁLE, 1. zápas


Ve druhém semifinále se jako první radovali hosté z České Třebové, domácí Bydžov ale dokázal nejprve vyrovnat a ve třetí části dokonale obrátil vývoj utkání.


Nový Bydžov - Česká Třebová  7:2 (1:1, 1:0, 5:1) - stav série 1:0

<< Zpět