Novinky

Skvělé zakončení sezony, slavíme zisk bronzu

17.3.2023 | A-TÝM | Petr Lukášek

Letošní sezona má "bronzové" vyvrcholení. Poslední zápas jsme zvládli ve velkém stylu a rozloučení s ročníkem a azylem ve Dvoře Králové přineslo vysokou výhru a tím i zisk třetího místa ve společné soutěži obou krajů.

Bronzová parta sezony 2022-23

TJ SPARTAK Nové Město n. Met. vs. HC Kohouti Česká Třebová  7:1 (2:0, 4:0, 1:1), první zápas 7:6.

Branky:  6:41 Borovec (5/5), 15:30 Franc (5/5), 22:46 Bucek (Veselý, Vitebský; 5/5), 28:03 Reichmann (Franc; 5/4), 31:20 Franc (Reichmann; 5/5), 34:29 Reichmann (5/5), 44:06 Bucek (Pohl, Veselý; 5/5) – 50:59  Augustin (Pavlovský, Hradil; 4/5).

Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Oslabení: 0:1.

Rozhodčí: Veselý - Horák, Karlík. Diváků: 180. Střely na branku: 35:39 (10:10, 14:16, 11:13). Vývoj skóre: 7:0, 7:1.


SESTAVY: 

NME: J. Čáp (Z. Biegl) — M. Franc, J. Vitebský, V. Šrenk, D. Borovec, D. Dufek, M. Pohl, V. Dostál — O. Zámečník, D. Reichmann, V. Koudelka, J. Bucek, M. Hylena, T. Hynek, T. Veselý, O. Šťastný, D. Vaňát, L. Prouza.

CTR: M. Kraus (od 28:03 F. Ament) — V. Daněk, J. Schejbal, Z. Hradil, T. Sedlák, K. Pažourek, D. Král — M. Ostřanský, M. Pavlovský, V. Augustin, J. Fúzik, J. Stolín, J. Čada, M. Hemský, J. Semorád, K. Plášek, P. Fiala, V. Veverka, M. Filip.


Závěrečný duel si nenechaly ujít necelé dvě stovky diváků. V úvodní části se gólově prosadili obranci Borovec s Francem, šance hostí končily u Pepy Čápa. Ve druhé části byli Třebovští střelecky aktivnější, branky ale padaly na druhé straně. Po čtvrtém gólu přenechal gólman Kraus své pracoviště kolegovi Amentovi, ten však inkasoval krátce po polovině zápasu hned dvakrát. Luxusní náskok stvrdil ještě Jirka Bucek sedmým gólem, a zápas se již dohrál. Kohouti se přecejen dočkali alespoň čestného úspěchu a pokazili tak našemu gólmanovi čisté konto. To však již nemohlo nic změnit na tom, že sezonu zakončíme třetím místem a ziskem bronzových medaili, což je v této velmi kvalitní soutěži velkým úspěchem. Po siréně tak mohla propuknout naše radost naplno. 

Dnešním utkání jsme se tak rozloučili s azylem ve Dvoře Králové, a těšíme se, že na tento úspěch navážeme v příští sezoně již na našem zrekonstruovaném stadionu.


Konečné pořadí letošního ročníku vypadá takto: 

1. HC Litomyšl

2. Stadion Nový Bydžov

3. TJ SPARTAK Nové Město n. Metují

4. HC Kohouti Česká Třebová

5. HC Jaroměř

6. HC Chrudim

7. HC Slovan Moravská Třebová

8. HC Trutnov

9. BK Nová Paka

10. HC Spartak Choceň

11. SK Třebechovice

12. TJ Orli Lanškroun

13. HC Hlinsko

14. HC Náchod

15. HC Spartak Polička

16. SK HC Opočno


<< Zpět