Novinky

Spartak jde do KLM

6.3.2018 | A-TÝM | Michal Cohorna

Poslední zápas – poslední výhra sezóny 2017/18

Ilustrační obrázek

   

Spartak po závěrečném utkání odváží tři body i z Nové Paky. V baráži tak ztratil pouze jeden bod a postupuje do KLM z prvního místa.

Do Nové Paky jsme jeli autobusem, který pro nás vypravila firma ARRIVA a.s., autobus se podařilo naplnit nejen hráči, ale i našimi fanoušky. Do zápasu jsme šli s myšlenkou, že je vše rozhodnuto a jen si půjdeme zahrát hokej. Přesto jsme si v kabině řekli, že nejhezčí závěr sezóny, je vítězství i v Nové Pace, kde se jen tak lehce nevyhrává. V čase 04.26 první gól střílí Pfeifer a asistenti Chmelař s Rojšlem. O minutu později na 1:1 srovnává domácí Hloušek. Minutu a půl před koncem první třetiny na 1:2 zvyšuje Popler s pomocí Prause. Druhá minuta druhé třetiny a na 1:3 dává Merka a asistenci si připisuje Rojšl. Čas 23.02 a na 1:4 zvyšuje Reichmann, ale jak zjišťuje časomíra, není zapsán v zápise o utkání, bohužel chybou vedoucího týmu, který špatně zkontroloval zápis, odchází Reichmann do kabin a zápas pro něho končí. Čas 23:55 a Řezníček s Poplerem zvyšují na 1:4. V čase 27:53 snižuje na 2:4 Ersepka a na 3:4 domácí Šuvara. Třetí třetina začíná tedy za stavu 3:4 pro Spartak. Pfeifer s Poplerem však v čase 46:16 vrací dvou gólový náskok Spartaku a v padesáté minutě Praus a Pohl na 3:6. V čase 54:21 na konečných 3:7 upravuje Pohl a Hanousek. Bohužel dobrý pocit ze hry kazí faul domácího Šuvary na Kozáka, kterého krosčekem posílá hlavou na mantinel. Kozák odchází do kabin s otřesem mozku a zhmožděnými žebry. Zápas končí tedy jasným vítězstvím Spartaku 3:7. Radost z postupu do KLM je obrovská, trenér Aleš Hrubý přijímá gratulace nejen od hráčů a realizačního týmu, ale také od předsedkyně Spartaku paní Petruželkové a všech fanoušků, kteří se ke gratulacím celému týmu připojili. Chválu si A tým opravdu zaslouží, nejenom že prošel základní částí na prvním místě, ale v baráži o účast v KLM ztratil pouhý jeden bod! Velkým příslibem pro budoucnost Spartaku jsou nejenom stávající hráči A týmu, ale i hráči ze staršího dorostu, kteří dokázali, že jsou rovnocennými spoluhráči svých starších kolegů. Přejme proto tomuto týmu, aby i v příští sezóně zůstal takto skvělou partou, která se dokáže přenést i přes různá protivenství, kterou minulá sezóna přinášela. Děkujeme všem, kteří fandí hokeji v Novém Městě nad Metují a věříme že se jejich řady do příští sezóny ještě rozšíří!! MC

   

<< Zpět