Novinky

Třetí vítězství nás posouvá do čtvrtfinále play-off

29.1.2023 | A-TÝM | Petr Lukášek

I třetí utkání osmifinále play-off jsme dokázali vyhrát a v nejkratším možném čase tak slavíme postup do čtvrtfinále. O našem soupeři zatím není jasno, rozhodovat se o něm bude v příštím týdnu.

Ilustrační obrázek

TJ SPARTAK Nové Město n. Met. vs. HC Náchod  6:1 (1:0, 2:1, 3:0) - konečný stav série 3:0

Branky: 14:01 Hynek (Bucek; 4/5), 30:13 Bucek (TS), 31:33 Hynek (Bucek; 5/5), 41:03 Borovec (Pohl, Bucek; 5/4), 54:03 Hynek (5/5), 54:45 Vaňát (Hylena, Veselý; 5/5) - 31:13 Zeman (Lelek, Řehák F.; 5/5).

Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Oslabení: 1:0.

Rozhodčí: Veinfurter - Hofman, Šesták. Diváků: 140. 


SESTAVY:

NME: J. Čáp (Z. Biegl) — V. Šrenk, D. Borovec, D. Dufek, J. Mert, M. Pohl, Š. Junek — D. Reichmann, J. Černý, J. Bucek, M. Hylena, J. Řehák, T. Hynek, D. Vanát, R. Velinský, T. Veselý.

NAC: J. Novotný (Š. Kouba) — M. Suk, F. Řehák, J. Štěpán, J. Lelek, P. Škoda, D. Novák — M. Červíček, V. Vondřejc, M. Škoda, V. Kubasa, D. Matouš, V. Maršík, P. Zeman, A. Subbotin.


Třetí utkání začalo náporem hostujícího týmu, jež si byl vědom nutnosti zvítězit. Hosté několikrát zahrozili před naší brankou, ale měli vychýlenou mušku. Postupně jsme hru vyrovnali a šance se přesunuly před branku Náchoda. Ke změně skóre nepomohly ani početní výhody a tak první úspěch musel přijít v oslabení, kdy rychlý výpad dvojice Bucek-Hynek zakončil druhý jmenovaný střelou mimo dosah brankáře. Do závěru třetiny měli ještě oba týmy možnost pohnout ukazatelem skóre, leč nestalo se.

Ve druhé části oba týmy pokračovaly hlavně v důsledné obraně, a tak gólmani neměli příliš práce. Až v polovině zápasu zahákoval hostující Kubasa unikajícího Bucka a rozhodčí nařídil trestné střílení. Jirka Bucek si v těchto situacích ví rady a potvrdil to i tentokrát. Přesně o minutu později ale hosté poprvé zvedali ruce nad hlavu, když se Zeman trefil přesně nad rameno Čápa. Radost vydržela Náchodským pouhých 20 sekund, vzápětí totiž opět úřadovala dvojice Bucek-Hynek a znovu jsme vedli o dvě branky. Hosté ještě v závěru třetiny chtěli korigovat skóre, ale  přehnali to s důrazem a třetí třetinu jsme tak zahajovali přesilovkou.

To se následně ukázalo jako rozhodující okamžik zápasu. Po obléhání branky Náchoda se dostal k puku Borovec a prostřelil vše, co měl před sebou. Tříbrankový náskok nám dal klid na hokejky, a s přehledem jsme drželi dostatečný náskok. Hosté se v této části dostávali k ohrožení naší branky pouze díky našemu občasnému nedůrazu v obranné třetině, na druhé straně jsme využívali každou příležitost k rychlému výpadu. Konečnou podobu výsledku dali dvě branky v 55. minutě, které dělilo pouhých 42 sekund. Zápas jsme již v poklidu dovedli do závěrečné sirény a poté mohla vypuknout naše radost z postupu do čtvrtfinále. O našem soupeři se však bude teprve rozhodovat.


Další výsledky třetích zápasů osmifinále


Tři zápasy stačili k postupu i týmům Nového Bydžova, Litomyšle a Jaroměře. Zbylé zápasy mají před sebou další pokračování, ve kterých budou na postup útočit týmy České Třebové, Trutnova, Moravské Třebové a Třebechovic.


Nový Bydžov - Opočno 12:3 (2:1, 3:0, 7:2) - konečný stav série 3:0

Litomyšl - Polička 8:2 (3:0, 4:0, 1:2) - konečný stav série 3:0

Jaroměř - Lanškroun 7:4 (1:2, 2:2, 4:0) - konečný stav série 3:0

Česká Třebová - Hlinsko 3:1 (0:0, 1:0, 2:1) - stav série 2:1

Chrudim - Třebechovice 0:5 (0:3, 0:2, 0:0) - stav série 1:2

Nová Paka - Trutnov 4:5sn (0:1, 2:2, 2:1 - 0:0, 0:1) - stav série 1:2

Moravská Třebová - Choceň 6:4 (2:2, 4:0, 0:2) - stav série 2:1 FOTOGALERIE

Autor: Petr Lukášek | 24 fotografií

<< Zpět