Novinky

Třetí zápas jsme zvládli na jedničku

12.2.2023 | A-TÝM | Petr Lukášek

Důležité třetí utkání čtvrtfinálové série jsme zvládli a ve středu budeme v Chrudimi usilovat o postup do semifinále. Po prohrané úvodní třetině jsme dnes dokázali zápas otočit a připsat si druhou výhru.

Ilustrační obrázek

TJ SPARTAK Nové Město n. Met. vs. HC Chrudim  4:2 (0:1, 2:0, 2:1) - stav série 2:1

Branky: 25:22 Reichmann (Štastný, Zámečník; 5/5), 27:59 Lelka (Velinský; 5/5), 41:26 Zámečník (Velinský, Šťastný; 5/4), 59:04 Černý (Hynek, Bucek; 5/5) - 10:37 Dobiáš (Novák, Plch; 5/5), 51:34 Novák (Dobiáš, Plch; 5/5).

Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0.

Rozhodčí: Maštalíř - Figer, Všetečka. Diváků: 185. Střely na branku: 39:36 (10:12, 13:8, 16:16).


SESTAVY

NME: J. Čáp (50. Z. Biegl) — M. Franc, J. Vitebský, V. Šrenk, D. Borovec, D. Dufek, M. Pohl, V. Dostál — O. Zámečník, D. Reichmann, J. Černý, J. Bucek, M. Hylena, J. Řehák, T. Hynek, M. Lelka, V. Koudelka, O. Šťastný, D. Vanát, R. Velinský, L. Prouza.

CHR: L. Novotný (F. Matoušek) — T. Linhart, V. Pilař, T. Hejduk, M. Urban, F. Hybeš, D. Hrdlička, M. Felcman — J. Polák, Z. Formánek, U. Dobiáš, V. Felcman, L. Hebek, V. Novák, F. Roubal, D. Cvrček, M. Hykl, M. Kostka, J. Plch, N. Langr.


První třetina patřila hostujícímu týmu, my jsme se dlouho nemohli dostat do tempa, navíc nám nevycházela koncovka. Hosté byli střelecky aktivnější a v polovině třetiny se ujali vedení. Jejich další snaha však končila u naší branky, takže do šaten odcházeli pouze s jednobrankovým náskokem. Od druhé třetiny jsem postupně převzali taktovku, zvýšili úsilí a v krátkém časovém úseku jsme skóre otočili. Zápas pak nečekaně přerušila závada na osvětlení a zbytek třetiny se dohrával následně po úpravě ledové plochy. V závěru druhé třetiny nám ještě hosét nabídli možnost přesilovky a tu se nám podařilo na začátku třetí třetiny využít ke třetímu úspěchu. Chrudimští se snažili o korekci, měli k tomu i možnosti v přesilovkách, radovali se však pouze jednou a to za rovnovážného počtu mužů na ledě. V závěru ještě hosté odvolali gólmana a 56 sekund před koncem dal konečné razítko na druhou výhru Černý. Ve středu tak v Chrudimi můžeme rozhodnout o postupu do semifinále.


ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF


Tři zápasy stačily k postupu do semifinále týmům Nového Bydžova a Litomyšle. Naopak pokračování série si vynutili hokejisté České Třebové, kteří dnes poprvé vyzráli na hokejisty Jaroměře.


Nový Bydžov - Trutnov  3:1 (1:0, 1:1, 1:0) - konečný stav série 3:0

Litomyšl - Moravská Třebová 4:0 (0:0, 1:0, 3:0) - konečný stav série 3:0

Česká Třebová - Jaroměř  4:2 (2:0, 1:2, 1:0) - stav série 1:2

<< Zpět