Novinky

Týden hokeje v Novém Městě nad Metují

25.9.2017 | Přípravka 2. třída | Radek Kolář

Dne 22. 9. 2017 se v Novém Městě nad Metují uskutečnila již druhá akce „Pojď hrát hokej“. Na akci Týden hokeje nakonec dorazilo čtrnáct nováčků, třináct chlapců a jedna dívka.

Nové mladé naděje

     

Týden hokeje v Novém Městě nad Metují

 

Dne 22. 9. 2017 se v Novém Městě nad Metují uskutečnila již druhá akce  „Pojď hrát hokej“. Na akci Týden hokeje nakonec dorazilo čtrnáct nováčků, třináct  chlapců a jedna dívka.

Při vstupu  do areálu našeho klubu dostali rodiče a děti prvotní informace o náplni a  smyslu akce Pojď hrát hokej, vyplnili registrační formuláře, dostali dresy a  pověřenou osobou byli odvedeni do zasedací místnosti.

Zde byl  rodičům podrobněji představen klub, který navštívili a pomocí prezentace si  rodiče a děti mohli udělat obrázek o tom, co vše hraní hokeje obnáší. Především  byli rodiče překvapení, že není potřeba velkých investic potřebných k tomu,  aby jejich děti mohli hrát hokej. Děti byly zase překvapeni, že tréninky nejsou  jenom o hokeji, ale i spoustě her, které se na ledě hrají a o mimosezonních  aktivitách, které klub pro své malé hokejisty pořádá. Mezi ně patří různé  výlety spojené s pohybovými aktivitami, pořádání příměstských táborů a v neposlední  řadě i pravý hokejový kemp, známý jako Hockey Behave. Na závěr prezentace si  děti prohlédli a vyzkoušeli jak hráčské, tak i brankařské výstroje.

Po  prezentaci se rodiče s dětmi přesunuli do kabiny, kde se ustrojili do  hokejových výstrojí zapůjčených klubem a připravili se na jednotný vstup na  ledovou plochu. Děti byly rozděleny do třech skupin a pod odborným vedením  zkušených trenérů se seznámily se základními prvky bruslení a hraní hokeje. Vše  bylo prokládáno zábavnými hrami, kde nejoblíbenější hra zvítězila na Ovečky a  vlka. Mezi nejoblíbenější hokejové dovednosti byly nájezdy na opravdového  brankáře. Po základních prvcích jednoduchého tréninku předvedli hokejisté  Přípravky krátké hokejové utkání, do kterého byly posléze zapojeni všichni  nováčkové.

Po tréninku byli všichni noví  hokejisté odměněni připravenými dárky poskytnutými na akci „Pojď hrát hokej“ a  rodičům bylo poděkováno za čas a příležitost, kterou svým dětem dali.

Na základě  ohlasů od rodičů byla akce hodnocena velmi pozitivně a úspěšně.

      

FOTOGALERIE

<< Zpět