Novinky

Ukončení sezóny ve Frýdlantu

24.3.2019 | Přípravka 2. třída | Lukáš Entler

Pro ukončení sezóny Přípravky 2011 a mladších jsme přijali pozvání účastnit se hokejového turnaje pro nejmenší hokejisty ve Frýdlantu v Čechách

Oceněné týmy TJ Spartak NMNM

Pro ukončení sezóny Přípravky 2011 a mladších jsme přijali pozvání účastnit se hokejového turnaje pro nejmenší hokejisty ve Frýdlantu v Čechách. Týmy mladých frýdlantských hokejistů u nás byly na Vánočním turnaji. Pozvání jsme velmi rádi oplatili.

V sobotu 23.3. v 6.00 hod jsme společně vyrazili autobusem směr Frýdlant. Po 2,5h jsme byli na místě. Na cestu byly vypraveny dva týmy přípravky. Přípravka 2011, která odehrála svoji první soutěžní sezónu a tým Přípravky 2012, který absolvoval svůj první turnaj. 

Hned prvním soupeřem byl německý tým Jungfüchse Weisswasser. Pro všechny naše hráče bez výjimky se zároveň jednalo o první mezinárodní zápas a možnost rozdat si to se soupeřem ze zahraničí. Dalším týmem, se kterým se Přípravka 2011 utkala, byl celek z České Lípy. V souběžně hraném utkání bojovala naše Přípravka 2012 s celkem Přípravky Frýdlantu 2012 „B“. Následovala pauza na oběd a po něm jsme se střetli s celky Bílých Tygrů z Liberce. Poslední zápas turnaje si to Přípravka Spartaku 2011 rozdala s týmem domácího Frýdlantu a Přípravka 2012 odehrála poslední utkání s týmem HC Frýdlant 2012 „A“.

Celý turnaj se hrál ve velmi svižném tempu, za skvělé organizace domácích pořadatelů a hlučné podpory rodičů všech malých hokejistů.

Filozofie turnaje byla postavena na tom, že vůbec nezáleželo, kdo a kolikrát vyhraje, který tým dá víc gólů, kdo bude nejlepším střelcem turnaje, apod. Zápasy se nehrály na výsledky, skóre ani body se nepočítaly a nebyla vedena žádná tabulka pořadí jednotlivých týmů. Šlo o to, aby se děti hokejem bavily, den strávily společně s partou kamarádů a všichni si to hlavně užily. Tohle se do puntíku povedlo a nadstavbou pro nás trenéry bylo to, že všechny děti hrály na plno. Přípravka 2011 odehrála jednoznačně svoje nejlepší zápasy této sezóny a děti z Přípravky 2012 a mladší - posbíraly první zkušenosti ze soutěžních zápasů a na vlastní kůži si vyzkoušely jaké to je hrát opravdový zápas. Za přístup a prezentaci klubu TJ Spartak NMNM na ledě i mimo něj, patří všem dětem velký dík. Za celodenní nasazení a zápolení byly všechny týmy oceněny poháry a každý účastník turnaje dostal medaili a dárkovou tašku.

Poděkování patří i všem rodičům za jejich obětavost, podporu a ochotu s jakou svoje děti ke sportu vedou.

Závěrem bych rád shrnul, že jsme si všichni užili krásný den plný hokeje a založili tak základ k dalším podobným akcím v příští hokejové sezóně 2019/2020.

Díky Frýdlante, za krásné hokejové zážitky a třeba za rok zase na shledanou!

FOTOGALERIE

<< Zpět