Novinky

Výhra znamená vyrovnání série

22.2.2023 | A-TÝM | Petr Lukášek

Po prohře v Litomyšle jsme nastupovali do druhého zápasu s cílem vyrovnat stav série. Po bezbrankovém úvodu jsme ve druhé části šli do vedení, které jsme přetavili v první výhru v sérii.

Ilustrační obrázek

TJ SPARTAK Nové Město n. Met. vs. HC Litomyšl  5:1 (0:0, 3:1, 2:0) - stav série 1:1

Branky: 21:49 Vitebský (Černý, Zámečník; 5/4), 26:15 Vitebský (Hynek; 5/4), 32:48 Reichmann (Zámečník, Vitebský; 5/5), 52:43 Bucek (5/5), 57:14 Franc (5/5) - 28:19 Stoklasa (Půlpán T., Půlpán A.; 5/4).

Vyloučení: 8:8. Využití: 2:1. Oslabení: 0:0.

Rozhodčí: Veinfurter, Pecha - Horák, Karlík. Diváků: 190. Střely na branku: 30:36 (6:13, 12:16, 12:7).


SESTAVY

NME: J. Čáp (Z. Biegl) — M. Franc, J. Vitebský, V. Šrenk, D. Borovec, D. Dufek, M. Pohl — D. Reichmann, J. Černý, J. Bucek, M. Hylena, T. Hynek, O. Šťastný, D. Vaňát, L. Prouza, O. Zámečník.

LIT: M. Horáček (M. Dostál) — Š. Švec, O. Bláha, M. Bažant, Š. Voříšek, J. Zahradník, A. Jonáš, J. Škvor — M. Jankovský, M. Edl, T. Jakubec, J. Voříšek, F. Stoklasa, A. Půlpán, T. Půlpán, D. Barkóci, J. Dostál, V. Cink.


Úvodní třetina se nesla znamení větší aktivity hostujícího týmu. My jsme za třetinu vyprodukovali pouze šest střel, soupeř byl daleko plodnější, ovšem ke změně skóre to nevedlo. Ukazatel skóre se pohnul poprvé až po přestávce, kdy jsme šli do vedení a za pár minut druhá přesilovka znamenala navýšení náskoku. Za dvě minuty bylo ale sníženo, když i hosté využili početní výhodu, vyrovnat se jim však nepovedlo a krátce po polovině zápasu nám dvoubrankové vedení vrátil Reichmann. Ve třetí třetině jsme byli střelecky aktivnější, soupeři jsme ale také nabídli možnost přesilovek. Klid na hole nám přinesl gól v 53. minutě, hosté ještě pokračovali v přesilovce, odvolali i gólmana. Definitivní tečku znamenal pátý gól v síti Litomyšle, stav série je tak vyrovnaný a v neděli v Litomyšli budou oba týmy usilovat o veledůležitou druhou výhru.


SEMIFINÁLE PLAY-OFF, 2. zápas


I ve druhé sérii je vyrovnáno. Na ledě v České Třebové se sice hosté ujali vedení, ve druhé třetině domácí slepenými góly stav otočili. Bydžov ještě dokázal srovnat krok, třetí třetina ale přinesla výhru domácímu týmu.


Česká Třebová - Nový Bydžov  4:2 (0:1, 2:1, 2:0) - stav série 1:1

<< Zpět