Novinky

Z Jaroměře vezeme výhru v prodloužení

15.9.2021 | A-TÝM | Petr Lukášek

Dnešní podvečer patřil opět turnaji METUJE CUP, jenž před nás postavil překážku jménem HC Jaroměř. V dramatickém utkání jsme nakonec dokázali urvat výhru v prodloužení.

Ilustrační obrázek

JAROMĚŘ - NOVÉ MĚSTO N. METUJÍ  5:6 pp (2:2, 3:3, 0:0 - 0:1)

Branky: Záliš (Kleštinec), Kocián (Vejman), Kačerovský (Rind), Kocián (Vejman, Bujňák), Krause (Hájek) - Velinský (Petr, Hylena), Mert (Petr, Dufek), Veselý (Kubasa, Vitebský), Mert (Bucek), Černý (Bucek), Velinský (Černý, Mert). Vývoj skóre: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 5:4, 5:5 - 5:6.

Tradiční derby dnes přineslo napínavý hokej s dramatickou zápletkou. Domácí se sice ujali vedení, na což jsme odpověděli vzápětí hned dvakrát. Ještě do přestávky domácí vyrovnali a do šaten se šlo za vyrovnaného stavu. Druhá dvacetiminutovka nám nejprve přinesla dvoubrankové vedení, ovšem poté díky našim chybám a přesilovkám soupeř dokázal třemi góly otočit vývoj zápasu. Ještě do sirény jsme ale dokázali odpovědět, takže i druhá přestávka se odehrála za vyrovnaného stavu. Rozhodnutí měla přinést třetí část, v ní však i přes šance na obou stranách branka nepadla a v prodloužení jsme dokázali získat bonusový bod.

Trenér Topol hodnotil utkání takto: "Z dnešního zápasu mám trochu rozporuplné pocity. S výkonem kluků můžu být spokojený, ovšem mrzí mě, že jsme neudrželi dvoubrankové vedení díky našim individuálním chybám a také díky vylučování, jež však v některých momentech nebylo úplně jasné. Hodně nám pomohlo vyrovnání na 5:5 a zbytek zápasu jsme odehráli velmi dobře a zkušeně jsme pak v prodloužení rozhodli o výhře. Dařilo se nám hrát naši hru, ještě jednou bych chtěl manšaft pochválit, pouze se v mistrácích nemůžeme dopouštět chyb, na tom musíme zapracovat. Výhra nám dává osud  do našich rukou, určitě budeme chtít v sobotu zvítězit a získat tak turnajové prvenství."

<< Zpět