Novinky - Přípravka 2013

Pojď hrát hokej již po osmé

26.1.2020 | Přípravka 2. třída | Lukáš Entler

V sobotu 25.1.2020 proběhla na zimním stadionu TJ Spartak Nové Město nad Metují již osmá akce Českého hokeje nazvaná „Pojď hrát hokej“ v rámci projektu Týden hokeje.

Společné foto

V sobotu 25.1.2020 proběhla na zimním stadionu TJ Spartak Nové Město nad Metují již osmá akce Českého hokeje nazvaná „Pojď hrát hokej“ v rámci projektu Týden hokeje. Tato akce probíhá na většině zimních stadionů v ČR a cílem tohoto projektu je přilákat na ledovou plochu co nejvíce dětí, které mají zájem dozvědět se více informací jak, kdy a kde začít hrát hokej a zkusit si první krůčky s hokejkou pod vedením zkušených trenérů.

Na náš zimní stadion přišlo v tento den 11 nově registrovaných dětí v doprovodu svých rodičů. Po řádné registraci a obdržení hodnotných dárků včetně reprezentačního dresu, byli rodiče s dětmi postupně odvádění do vyhřáté kabiny, kde se děti přezuly do bruslí, ustrojily se a vyrazily na led, kde si je postupně přebírali vyškolení trenéři.  Pod jejich vedením se děti seznamovali se základními prvky bruslení doplněné o dovedností soutěže. Postupem času přibyly k bruslení základní prvky práce s hokejkou a pukem. Vše bylo důmyslně prokládáno hrami, aby si děti trénink náležitě užily.

Rodiče zamířili do připravené prezentační místnosti. Po krátkém představení klubu a akce „Pojď hrát hokej“ se dozvěděli vše podstatné o začátcích malého hokejisty, především byl zdůrazněn fakt, že se na samém začátku v žádném případě nejedná o nákladný sport, neboť materiální podporu poskytuje ČSLH a klub, ve kterém nastoupí. Jedním z dalších pozitivních faktorů, proč hrát hokej, je zdokonalení pohybových aktivit a mentální růst dětí, především vypracovaný smysl pro fair play a poznání nového kolektivu kamarádů. Všichni si moc dobře uvědomujeme, že právě ve výchově mládeže tkví úspěch klubu, proto se na tuto činnost u nás klade velký důraz.

Na základě přítomného počtu dětí a spousty dotazů ze strany rodičů hodnotíme tuto akci jako velice vydařenou a těšíme se na nové spoluhráče, kteří jistě již brzy přijdou mezi nás.

Všem velice děkujeme za účast na akci „Pojď hrát hokej“ a zveme zájemce o hokej na trénink každé pondělí a čtvrtek od 15,30 do 16,30, hod., kde se dozvědí další podrobnosti.

FOTOGALERIE

Autor: Lukáš Entler | 14 fotografií

<< Zpět