Novinky - Přípravka 2011

Mezinárodní utkání s HC Ducs Dijon

7.3.2020 | Přípravka 4. třída | Radek Kolář

Ročník 2009 vs. HC Ducs Dijon

TJ Spartak - HC Ducs Dijon

Naši hráči ročníku 2009 měli ve čtvrtek 5. 3. 2020 jedinečnou příležitost změřit své síly se zahraničním týmem. Konkrétně se jednalo o výběr týmu HC Ducs Dijon z Francie, který v České republice absolvoval několikazápasovou tour. Náš tým byl jejich poslední prověrkou před návratem domů do Francie.

Po klasickém předzápasovém rozbruslení si hráči obou týmů vyslechli své národní hymny, pozdravili se a vyměnili si vzpomínkové předměty.


Již od prvních minut bylo zřejmé, že se nejedná o žádné začátečníky, ale o velmi dobře hokejově vybavené hráče. Jak to již v poslední době u nás bývá tradicí, nepohlídali jsme si začátek utkání a brzy prohráváme 0:2. Postupem času se naše hra urovnala, hráči více plnili pokyny trenéra, a přestože průběh utkání byl vyrovnaný, na gólové šance jsme měli navrch. Ještě do konce první třetiny srovnáváme, přidáváme 2 góly a otáčíme na 4:2.


Druhá třetina se hrála v podobném duchu, jako ta první, šance se střídaly na obou stranách a oba týmy vstřelily po dvou brankách. Stav 6:4.


Do třetí třetiny jsme nastoupili s jasným cílem: dovést tým v poklidu ke konečnému vítězství. No, nebyli bychom to my, abychom to nezdramatizovali. V polovině třetí třetiny vedeme 7:4 a nikdo nepochyboval, že tento pohodlný náskok udržíme až do konce. Jenomže začaly se dít věci. Koncentrace na zápas klesla, čehož soupeř využil a třemi rychlými góly srovnává na 7:7. Radost soupeře byla obrovská a zasloužená. Naši hráči se opět přesvědčili, že utkání se hraje naplno až do závěrečné sirény. V závěru utkání jsme sice měli obrovský tlak, ale gól stále nepřicházel. Až 50 sekund před koncem byl náš hráč faulován, když se pokoušel svůj únik proměnit ve vítězný gól. Rozhodčí nařídil trestné střílení, které jsme bezpečně proměnili. V tomto krásném utkání vítězíme 8:7.


Věřím, že pro oba týmy to byla cenná zkušenost a budou na toto utkání vzpomínat jen v dobrém.


Odkaz na videa zde:

https://youtu.be/d0zAicfhdrc               

https://youtu.be/NdGT-rn-qck               

FOTOGALERIE

Autor: Radek Kolář | 2 fotografie

<< Zpět