Novinky - Přípravka 2011

Vícesportovní turnaj „O pohár Spartaku“

2.1.2020 | Přípravka 4. třída | Radek Kolář

Ročník 2009 uspořádal dne 27. 12. 2019 vícesportovní turnaj „O pohár Spartaku“

První místo v turnaji "O pohár Spartaku"

Ročník 2009 uspořádal dne 27. 12. 2019 vícesportovní turnaj „O pohár Spartaku“. Turnaj se skládal z ledního hokeje a futsalu, který se odehrával v přilehlé tělocvičně místní ZŠ. Obsazení turnaje bylo velice kvalitní, přijely týmy HCM Jaroměř, HC Trutnov a HK MD Šumperk. Sportovní utkání probíhala současně, lední hokej 2x 20 min. hrubého času a zároveň futsal 2x 15 min. hrubého času. Každá polovina se hodnotila zvlášť, což dodalo turnaji na dramatičnosti, neboť do posledního utkání nebylo jasno o vítězi turnaje.


TJ Spartak NMnM – HCM Jaroměř 7:1 (2:0, 5:1) hokej a 6:3 (3:1, 3:2) futsal

K prvnímu utkání naši hráči nastoupili proti sousedům z Jaroměře. Nejprve jsme se utkali v ledním hokeji, který naši borci zvládli na výbornou. První polovinu vyhráváme 2:0 a druhou polovinu 5:1.

Po hokejovém utkání jsme přešli do tělocvičny, kde jsme odehráli futsalové utkání. Průběh byl obdobný, jako v hokeji, zápas naši kluci zvládli parádně a opět vyhráli.


TJ Spartak NMnM – HC Trutnov 2:2 (0:2, 2:0) hokej a 7:2 (4:1, 3:1) futsal

K druhému utkání jsme nastoupili k našemu tradičnímu soupeři z Trutnova. Oba týmy se velmi dobře znají a tomu i odpovídala hra. Bojovalo se o každý puk, šance se střídali na obou stranách. Nakonec se oba soupeři rozešli po obou polovinách smírně.

Ve futsalu to bylo již jednoznačné. Naši hráči jsou po fotbalové stránce velice šikovní a to se projevilo i v utkání s Trutnovem, kde jsme zcela dominovali a zaslouženě vyhráli.


TJ Spartak NMnM – HK MD Šumperk 0:4 (0:4, 0:0) hokej a 6:2 (3:2, 3:0) futsal

K poslednímu utkání jsme nastoupili k jednoznačně nejhokejovějšímu týmu ze Šumperka. Již od prvních minut bylo jasné, že tento soupeř je nad naše síly. Nádherná kombinační hra, vynikající bruslení a perfektní výkony jedinců nám dělali značné potíže. První polovinu jsme prohráli jednoznačně. Do druhé poloviny bylo potřeba udělat několik změn, aby se náš tým dostal více do hry. Tato změna se ukázala být účinnou, neboť jsme dokázali se soupeřem držet krok a jako jediní v turnaji jsme polovinu utkání neprohráli, dokonce jsme udrželi i čisté konto.

V tu chvíli nám svitla naděje na vítězství v turnaji. Bylo nutné borce ze Šumperka porazit ve futsalu. Naši hráči sice nastoupili do utkání z posledních sil, ale vidina prvního místa je donutila vydat ze sebe to nejlepší. Po krásném a urputném boji porážíme posledního soupeře a vítězíme v turnaji!!!


Konečné pořadí v turnaji „O pohár Spartaku“


  1. TJ Spartak Nové Město nad Metují
  2. HK MD Šumperk
  3. HC Trutnov
  4. HCM JaroměřVšem týmům děkujeme za účast a do nového roku 2020 přejeme hodně zdaru, sportovních úspěchů a hlavně pevné zdraví.


Na závěr bych chtěl poděkovat sponzorům Primátor a. s., Kamat spol. s r.o. a Deva nutrition, kteří věnovali hodnotné ceny pro hráče a klubu TJ Spartak NMnM za podporu v uspořádání tohoto turnaje.

Děkujeme!

<< Zpět