Novinky - Starší žáci

Starší žáci loupili v Chocni

17.9.2022 | Starší žáci | Radek Kolář

O dokonalou loupež bodů se postarali starší žáci ve druhém kole Ligy starších žáků v Chocni.

Ilustrační obrázek

HC Spartak Choceň vs. TJ SPARTAK Nové Město n. Metují  5:6 (3:1, 1:4, 1:1)


Branky: 2. Hladík (Dialog), 3, Sháněl (Jiříček), 6. Vích (Jiříček), 22. Bartheldy, 45. Bartheldy (Vích) - 14. Leugner, 27. Lukášek (Machula), 31. Chrastinová (Holubec), 37. Lukášek, 40. Lukášek, 50. Vít (Kolářová).


Se značně zredukovanou sestavou naši starší žáci nastoupili ve druhém kole v Chocni. Od samého začátku domácí lépe bruslili a byli i hokejovější. Tlak soupeře byl enormní a již v 6. minutě jsme prohrávali 0:3. Teprve ve 14. minutě se díky jemu vrozené zarputilosti podařilo ujet Vencovi Leugnerovi, který snížil na 1:3. Bohužel tento hráč o chvíli déle nešetrně fauloval soupeře a byl „odměněn“ trestem 5 minut a do konce utkání. Oslabení jsme zdárně přečkali a od této chvíle jsme začali hru vyrovnávat. Bohužel nás srážela častá vyloučení, 7x za zápas je moc.

Nástup do druhé třetiny jsme nezachytili a ve 22. minutě je to již 1:4. Místo toho, aby nás tento gól srazil do kolen, nás paradoxně nakopl a během 15-ti minut otáčíme skóre na 5:4.

Do závěrečné třetiny jsme vstupovali s obavami, že naši hráči fyzicky odpadnou, neboť jsme dohrávali v deseti a soupeř měl plný stav 15 hráčů, ale opak byl pravdou. Poctivou hrou dozadu jsme soupeři nedovolili tvořit si gólové šance, naopak jsme vyráželi do nebezpečných protiútoků. Domácí sice ještě ve 45. minutě srovnali při přesilové hře, ale to bylo z jejich strany všechno. Poslední slovo měli naši hráči v 50.-té minutě, kdy Bára Kolářová se neukvapila, podržela kotouč a přesnou přihrávkou vyslala Filipa Víta do brejku, který Filip vyřešil nádhernou stahovačkou před domácím obráncem a jistým zakončením do soupeřovi sítě. Tím byl obrat dokonán a z Chocně si vezeme 3 body, které byly získány neskutečnou snahou a touhou všech našich hráčů vyhrát. Klobouk dolů před jejich výkonem a držme jim palce v dalších zápasech.

<< Zpět