21. února 2024
Reportáž z utkání
Petr Lukášek

Výhra v Chocni potvrzuje naše postavení

N o v é - M ě s t o - n a d - M e t u j í - Poslední kolo základní části jsme odehráli v Chocni. V brankově bohatém zápase jsme sice ztratili třígólové vedení, gól v závěru utkání znamená výhru a potvrzení druhého místa a postavení nejlepšího týmu HK kraje. Zbylé zápasy nám určily soupeře pro čtvrtfinále, jímž bude obhájce titulu HC LITOMYŠL.

Poslední zápas základní části přinesl gólovou přestřelku. Po úvodních šancích na obou stranách se jako první radovali domácí, ovšem v poslední minutě první třetiny jsme dokázali v přesilovce vyrovnat. Pak jsme přestáli přesilovku soupeře a úvod druhé třetiny nás zastihl střelecky připravené. Během 127 sekund jsme dopravili třikrát kotouč do branky domácích a zdálo se být vše jasné. Z toho nás ale domácí vyvedli hned v polovině utkání, kdy jsme nejprve inkasovali při našem oslabení a po další 31 sekundách se Choceň přiblížila na rozdíl branky. Uplynulo dalších 50 sekund a na ukazateli již svítil stav 4:4. Na tři branky stačilo domácím jen 81 vteřin. Pak se přiostřilo a ve zbytku třetiny trestná lavice nevychladla na obou stranách, přesilovky ale další branku nepřinesly. Ve třetí části jsme šli opět do vedení, opakoval se však scénář z druhé části a domácí opět srovnali krok. Definitvní razítko na výhru v utkání a potvrzení druhého místa přinesl až šestý zásah 77 sekund před koncem zápasu. Nervozní závěr již změnu nepřinesl, a tak jsme si upevnili druhou příčku v tabulce. Naším soupeřem ve čtvrtfinále tak bude tým Litomyšle.

Utkání zhodnotil trenér Topol takto: "Dnešní zápas byl poslední v základní části a na ledě to bylo znát. Byl to spíš takový přátelák bez obran, my jsme potřebovali bod kvůli druhému místu. To se nám povedlo, i když to nebylo vůbec jednoduchý, vedli jsme 4:1, Choceň rychle srovnala, soupeř totiž vůbec nehrál špatně. Sestavu jsme dnes trochu lepili ale i přesto jsme zápas dovedli do vítězného konce. Třešničkou je potvrzení druhého místa a navíc díky výhře a pomoci Trutnova jsme se stali i vítězem Královéhradeckého kraje, což je pro nás odměnou za dlouhodobou část. Já osobně ale už nyní toto mažu, pro nás i fanoušky v neděli začíná svátek hokeje - play-off. Samozřejmě v play-off se může stát cokoli, nastoupíme s pokorou a respektem, vyzveme Litomyšl, která loni slavila titul. Není to vůbec špatný manšaft, je tam spousta zkušených hráčů, musíme se na to dobře připravit, uzdravit se a vlítnout do toho. Chceme se pokusit přejít první kolo, jít zkrátka zápas od zápasu, klukům věřím, že se o to porvou, nyní už to bude hlavně o nich. Rád bych takto pozval hlavně naše fanoušky na stadion, aby přišli, bude to velmi atraktivní a uděláme všechno pro to, aby se na zimáku dobře bavili."