18. února 2024

Vše rozhodne až poslední kolo

N o v é - M ě s t o - n a d - M e t u j í - Přímý souboj o druhé místo tabulky přinesl svižný hokej z obou stran. Hosté z Hlinska předvedli kvalitní výkon, nám se bohužel dnes nedařilo v koncovce. I když jsme se dvakrát dostali na rozdíl branku, vyrovnat se nám nepodařilo a hosté si tak odváží všechny body. O postavení jednotlivých týmů a složení dvojic pro play-off tak rozhodne až poslední kolo ve středu.

Vzájemný souboj o druhé místo v tabulce přinesl bruslivý hokej z obou stran. Hosté se ukázali jako nebojácný soupeř, který se hned od začátku vůbec neostýchal a snažil se ohrozit naši branku. Nicméně ani my jsme nezůstávali pozadu a tak se hra přelévala z jedné strany na druhou. Oba gólmani však byli vždy připraveni a tak se na branku čekalo až do 14. minuty, kdy hosté zásluhou Břízy šli do vedení, neboť šikovně usměrnil střílenou přihrávku za záda Čápa. Z naší strany to vedlo k vyšší aktivitě, stav se již ale do přestávky nezměnil.

Začátek druhé části nás zastihl v mírném útlumu a hosté si vytvářeli jednu příležitost za druhou. Ovšem Pepa Čáp byl bezchybný, takže utkání zůstalo otevřené. Od poloviny utkání se hra vyrovnala, a bohužel začaly přibývat i fauly z obou stran. V přesilovkách jsme si sice vytvářeli šance, koncovka nás ale dnes velmi trápila. Když už se zdálo, že i druhá pauza se odehraje za těsného náskoku Hlinska, hosté skórovali podruhé.

Ve třetí části jsme ještě náš výkon zlepšovali, přidali jsme na důrazu, gól však dlouho nepřicházel. Kouzlo gólmana Krause tak odčaroval až v 54. Prouza, jenže za 45 sekund nám opět hosté odskočili na dvougólový rozdíl. To nám neubralo na snaze, naopak, a další vyloučení soupeře potrestal tvrdou střelou Pohl. Po dalším přerušení se hra přestěhovala do třetiny hostí, odvolali jsme gólmana a snažili se o vyrovnání. Hlinečtí se však zmocnili puku a Havel od mantinelu mířil přesně. Zápas tak skončil výhrou soupeře, který dnes prokázal své kvality a byl lepší v zakončení. Díky tomu budeme hájit druhé místo až v posledním kole v Chocni, kde nám stačí zisk bodu.

Trenér Topol zápas zhodnotil slovy: "Tak dnes to byl jeden z těch nepodařených zápasů, od začátku jsme se do toho utkání nedostali, bylo to zčásti i soupeřem, protože Hlinsko je kvalitní tým, který hrál dobře ve středním pásmu. My jsme se snažili opět o aktivní napadání, ale to se dá hrát tak dva zápasy po sobě, dnes jsme už místy šlapali vodu. U všeho jsme byli druzí, nešli nám nohy, odskakovali kotouče, což se samozřejmě nabaluje a je to i o nervozitě. Pozitivní je, že o druhé pauze jsme si řekli, že ještě hrábneme, vydržíme to a zkusíme s tím něco udělat, byli jsme na dostřel, kluci to nezabalili, snížili jsme, ale pak jsme hned udělali chybu a opět jsme inkasovali a bylo po zápase. Jinak power-play to už je taková poslední křeč. Kluci pochopili, že dokud neuběhne hrací doba, tak se musí hrát a makat. Jinak Hlinsko tu předvedlo kvalitní výkon, ale žádné velké závěry z toho dělat nebudeme, čeká nás poslední zápas v Chocni a hlavní je naladit se na příští neděli, kdy vypukne vrchol sezony - play-off - na což se všichni těšíme. Tam bude důležitý, jak se kluci k tomu postaví a jak to pojmou. Já doufám, že uděláme pro Nové Město dobrý výsledek a přijdou nás fanoušci podpořit ještě v hojnějším počtu a budou naším dalším hráčem."