11. února 2024
Reportáž z utkání
Petr Lukášek

Jasná výhra v Litomyšli

N o v é - M ě s t o - n a d - M e t u j í - Základní část se blíží ke svému konci, dnes nás čekal předposlední zápas na hřišti soupeře. Cestovali jsme k němu do Litomyšle, kde nás čekal poslední vítěz celé soutěže. Po velice dobrém výkonu si připisujeme další výhru.

Zápas na ledě loňského přeborníka jsme odehráli ve velkém stylu. Od začátku jsme hýřili aktivitou a pohybem, a i když se nám ne všechny šance povedlo zužitkovat, přece jen jsme si v úvodní části vytvořili dvoubrankové vedení. Ve druhé části jsme hned v úvodu přidali třetí zásah a nasměrovali tak zápas k úspěšnému konci. Litomyšl sice snížila na rozdíl dvou branek, ovšem po třech minutách jsme opět odskočili na rozdíl tří branek. Krátce před druhou sirénou jsme využili přesilovku k pátému úspěchu a tím udusili šance soupeře na bodový zisk. Třetí třetina přinesla dva slepené góly během 18 sekund, na ukazateli svítil stav 1:7. Litomyšl ještě kosmeticky upravila skóre brankou v oslabení, více jsme však nedovolili a vezeme tak domů vysokou, ale určitě zaslouženou výhru.

Trenér TOPOL: "Zápas dnes musím hodnotit jedině pozitivně. Přijeli jsme s trochu jiným systémem hry a aktivním napadáním. Vzali jsme to i jako zkoušku na play-off, zejména co se týká fyzické stránky. Kluci to odehráli perfektně, plnili si úkoly, vraceli jsme se a dobře jsme zvládli i napadání, takže Litomyšl místy nevěděla co s námi. K dobré hře jsme přidali i góly, kterých mohlo být i více, spoustu šancí jsme neproměnili. Ale nevadí, máme cenné tři body ze hřiště soupeře, z naší strany to byl velmi kvalitní zápas. Kluky jsem pochválil a jedeme dál, teď máme dva těžké domácí duely s Moravskou a Hlinskem, musíme si odpočinout a zregenerovat, v úterý lehce potrénujeme, vyladíme pár věcí a ve středu se doufám uvidíme opět na stadionu v Krčíně."