04. února 2024
Reportáž z utkání
Petr Lukášek

Souboj o čelo tabulky vyzněl pro hosty

N o v é - M ě s t o - n a d - M e t u j í - Souboj o čelo tabulky přilákal na stadion letos nejvyšší návštěvu. Ta viděla kvalitní hokej z obou stran, který se lámal až v poslední třetině. V ní dokázali hosté využít přesilovku a díky tomu si odváží tři body z našeho ledu. My se však rozhodně za náš výkon nemusíme stydět.

Se čtyřmi juniory v sestavě (Bezpalec, Kubišta, Burda a Zámečník) jsme nastoupili do souboje s lídrem tabulky. Před nejvyšší letošní návštěvou jsme odehráli velmi dobré utkání. Úvodní část byla asi nejlepší pasáží v zápase, ujali jsme se vedení, další šance jsme ale neproměnili. Od druhé třetiny hosté převzali iniciativu, vynutili si šance a dokázali zápas otočit. V závěru třetiny jsme využili trestné střílení, a tak byla třetí část otevřená, a bylo zřejmé, že vše bude o jedné brance. Z ní se radovali hosté, když v polovině třetí části využili přesilovku. Naše snaha o vyrovnání úspěch nepřinesla a hosté pečetili při naší hře bez brankáře.

Souboj o čelo tabulky zhodnotil i trenér Topol: "Viděli jsme dnes skvělý zápas prvních dvou týmů tabulky, diváci, kterých přišlo docela dost, museli být spokojeni. V první třetině jsme byli lepší, Třebová hrála víc do obrany, ale dařilo se nám ji přehrávat a tvořit si šance. Druhou třetinu jsme byli rádi, že jsme to přežili, tam byl soupeř o hodně lepší. Důležitý bylo, že jsme na konci využili trestné střílení na 2:2, zápas byl tak pořád otevřený. Holt jsme pak soupeři nabídli přesilovku a soupeř nás potrestal a gól do prázdné už neberu. Klukům jsem nic nevytýkal, naopak jsem pochválil, makali a dřeli, byl to hrozně těžký zápas, navíc po sérii utkání, kterých jsme měli nyní opravdu hodně za sebou. v krátkém sledu. Zápas to byl fakt dobrý, jak ze strany naší, tak hostí, myslím, že i pro diváky to byl svátek hokeje v Novém Městě. Jsem rád, že i mladý kluci se toho nebáli a odehráli to velmi dobře. Postavili jsme je už dnes, abychom viděli, jak na tom jsou a taky aby viděli, že i tady ten hokej nebude žádná procházka. Zastavím se ještě krátce u rozhodčích, všichni ví, že jsem spíše kritik, ale dokážu rozhodčí i pochválit. Za mě ale dnes nezvládnutá poslední třetina, vyloučení při souběžné jízdě, ale nepotrestané dvě sekery a krosčeky u mantinelu, a nechá se to hrát, třeba by ten zápas byl taky jiný..... Na závěr, za dnešek jsem fakt spokojený, sice nerad prohrávám, ale dnes to beru s pokorou a respektem, porazil nás kvalitní tým a pro mě byla čest stát na lavičce proti trenérskému bardovi, jakým je pan Pavel Marek. Jdeme dál, hlavy nevěšíme, naopak jsme si dokázali, že dokážeme hrát s každým, což pro nás bude určitě povzbuzením do dalších zápasů."