31. ledna 2024

Import bodů z Trutnova

N o v é - M ě s t o - n a d - M e t u j í - Další kolo soutěže nás zavedlo do Podkrkonoší, kde nás čekal souboj s týmem Trutnova. Domácí mají ještě hypotetickou šanci na play-off, k tomu potřebují ale bodovat. Nečekalo nás tedy nic lehkého, ovšem díky vydařené druhé třetině vezeme domů další výhru.

Na ledě v Trutnově jsme se již museli obejít bez Štěpána Matějčka, jež před koncem přestupního období zamířil do CHANCE ligy, kde posílí tým Vsetína. Ale i tak jsme zahájili ve velkém stylu a v polovině úvodní části šli do vedení, když jsme dokázali využít dvojnásobnou přesilovku. Trutnov sice v posledním kole doma nastřílel devět branek Dvoru, dnes ale hledal dlouho recept na překonání Biegla. To se domácím povedlo až po 78 sekundách druhé třetiny. Naštěstí jsme po 102 vteřinách opět odskočili do dvoubrankového náskoku. Zásadní moment pro vývoj zápasu přišel v 28. minutě. Nejprve jsme v přesilovce přidali třetí úspěch a za 11 sekund jsme se radovali počtvrté a rozhodli tak o své výhře. Navíc ještě v 35. přidal Šťastný pátý úspěch. Ve třetí části jsme již zkušeně drželi soupeře na distanc a i když se domácím podařilo korigovat, obrat v zápase jsme již nepřipustili.

Výhra je tak nejlepší pozvánkou na neděli, kdy ve šlágru kola přivítáme na stadionu v Krčíně celek Kohoutů z České Třebové. Půjde totiž o souboj prvních dvou týmů tabulky a ve hře bude krom jiného také lepší výchozí postavení pro vyřazovací část soutěže. Nenechte si proto tento souboj ujít!!!

Trenér Topol utkání hodnotil takto: "Sehráli jsme výborné utkání, kluci k tomu přistoupili opravdu zodpovědně. Čekali jsme od úvodu nápor domácích a bylo jen dobře, že jsme přečkali úvodní třetinu. Druhá třetina rozhodla celý zápas, kdy jsme těžili z naší trpělivosti a čekali jsme na chyby domácích. To se nám vyplatilo a přidali jsme krásné góly. Třetí část jsme si velice chytře a zkušeně pohlídali a nechtěli jsme pustit domácí do nějakého tlaku. To se nám povedlo a proto vezeme domů cenné body."