28. ledna 2024

Kvalitní výkon přinesl výhru nad Chrudimí

N o v é - M ě s t o - n a d - M e t u j í - Po páteční dohrávce se Dvorem nás dnes čekal soupeř v podobě týmu z Chrudimi. Hosté se po nevýrazném úvodu soutěže posunuli až na pozice, zajišťující play-off, tudíž o důležitost duelu bylo postaráno. Před jednou z nejvyšších návštěv v letošní sezoně jsme však předvedli velmi dobrý výkon a připsali si další výhru. Upevňujeme si tak postavení v popředí tabulky soutěže.

Podobně jako v pátek se Dvorem, i tentokrát jsme zahájili náporem a aktivitou. Ovšem byl tu jeden rozdíl, zkraje 4. minuty jsme se ujali vedení, když Matějček využil své rychlosti a po objetí branky bleskově zasunul touš, než se stačil gólman Cvrček přesunout. Vstřelený gól nás povzbudil a hra se tak odehrávala zejména před branokou soupeře. Chrudimští se snažili o protiakce, v jedné takové se po našem zaváhání objevil Novák, ale na Čápa si nepřišel. Kromě toho se ale také hosté občas provinili proti pravidlům a nabídli nám v první dvacetiminutovce hned tři přesilovky. První dvě jsme nevyužili, třetí však ano zásluhou přesné střely Černého.

I ve druhé třetině jsme měli více ze hry, hosté se však snažili se zápasem něco udělat a tak diváci sledovali svižný hokej. V obraně jsme si však počínali velmi zodpovědně a tak hosté neměli mnoho výrazných šancí ke korekci skóre. Naopak v polovině třetí části využil Prouza aktivitu svých spoluhráčů a rázem jsme vedli o tři branky. Následnou přesilovku přerušilo vyloučení Pohla, hosté měli pak kratinkou početní výhodu, nic v ní však nevymysleli.

Takřka stejný obrázek nabídla i závěrečná část, kde jsme navíc krátce po zahájení přidali čtvrtý úspěch a bylo jasné, že body i dnes zůstanou na břehu Metuje. Na obou stranách ještě obě mužstva mohla skóre upravit, gól však již nepadl a tak jsme navlékli další vítězný korálek a potvrdili své postavení v tabulce. Dnes po velmi kvalitním a zodpovědném výkonu, podpořené v pohodě chytajícím Pepou Čápem.

Co říkal dnešnímu duelu trenér TOMÁŠ TOPOL: "Sehráli jsme dnes velmi dobré utkání s kvalitním soupeřem, věděli jsme, že Chrudim je velice dobře bruslařsky vybavená, na což jsme se chystali a připravovali. Kluci zahráli super, v pohybu, drželi jsme dobře střední pásmo, a tím jsme vůbec nepouštěli hosty do přečíslení. Fungovala nám hra dozadu, kluci se výborně vraceli, takže za mně velká spokojenost. Dobrý a těžký zápas, který jsme zvládli s přehledem, nula vzadu se cení a potěší. Ale jedeme dál.... "