21. ledna 2024
Reportáž z utkání
Petr Lukášek

Derby jsme zvládli na jedničku

N o v é - M ě s t o - n a d - M e t u j í - Odvetný duel základní části s tradičním soupeřem sliboval zajímavou podívanou. Na ledě v Jaroměři jsme totiž podlehli 2:4 a tak nás nečekalo nic lehkého. Zejména díky střelecky vydařené druhé třetině a výbornému výkonu gólmana Biegla, který udržel čisté konto, jsme nakonec zvítězili vysokým rozdílem.

Souboj s okresním rivalem začal ve svižném tempu. Postupem času jsme začali získávat půdu pod nohama a hra se stále více odehrávala před brankou soupeře. Řada šancí však zůstala nevyužita a tak se ujala až nenápadná akce Pohla, který takřka z brankové čáry překvapil svým nahozením gólmana Jaroměře, jemuž touš propadl pod rukou do branky. Vstřelená branka nás povzbudila k větší aktivitě, ale bezvýsledně. Hosté se dostávali k ohrožení naší branky zejména díky nepřesnostem v naší rozehrávce, Biegl byl ale pozorný a na místě.

Začátek druhé části pokračoval v duchu první třetiny a po zásluze jsme se dočkali odměny. Rychlé přečíslení 2 na 1 vyřešil opět autor první branky, který dlouho naznačoval nahrávku, až nakonec vystřelil a lehká střela skončila za zády gólmana. To bylo na brankáře Kubečka příliš a přepustil místo Prokšovi. Ten se ani nestačil rozkoukat a v síti skončil třetí kotouč po šikovné teči Bureše. Pak jsme měli k dispozici přesilovku, ovšem do šancí se v oslabení dostal soupeř, které však Biegl zdárně vyřešil. Krátce po polovině zápasu jsme se radovali počtvrté, přesná střela pod vyrážečku z hole Bucka skončila v síti. Následně došlo k ošklivému faulu, kdy jaroměřský Kocián nechal v cestě nohu s holí kolenu útočícího Matějčka, který skončll na ledě. Role mstitele se ujal Pohl a oba pro oba provinilce tím skončil zápas. Na ledě se přiostřilo a trestná lavice byla v permanenci. Vydařenou třetinu zakončil pátý zásah, když na brankovišti stojící Dufek umístil puk do odkryté branky.

Ve třetí třetině již bylo zřejmé, že o výsledku je rozhodnuto. Hosté se sice snažili o čestný úspěch, "Simon" jim však dnes večer žádnou gólovou radost nedovolil. Krátce před polovinou třetiny se znovu zajiskřilo, kolbiště pak opustili Šrenk s hostujícím Štohanzlem. Krátce nato předvedl své kvalitní zakončení Řezníček a rázem to bylo 6:0. Tečku za utkáním udělal ťukes po ose Řezníček - Matějček, kteří si dvakrát vyměnili puk a druhý jmenovaný zakončoval do prázdné branky.

Derby jsme zvládli na jedničku a ve středu nás čeká daleko těžší šichta, máme před sebou dohrávku s týmem Nové Paky na soupeřově hřišti. První zápas jsme doma vyhráli nečekaně vysoko 8:1, vzhledem k postavení obou týmů v tabulce se jedná o veledůležitý souboj o postavení před play-off.

Spokojenost neskrýval ani trenér Topol: "Zápas se mi hodnotí pozitivně, vyhráli jsme, líbila se mi hlavně hra dozadu. Kluci docela zvládli napadání, cítil jsem z nich, že to tak nějak potřebují, snažili se napadat, třetí se vracel vždy dozadu, takže jsme zamezili těm přečíslením, což nám dělalo obrovské problémy minule v Bydžově, kde jsme propadali a nestíhali se vracet. Doufám, že nám toto vydrží, ve středu nás čeká velmi těžký zápas v Pace, je to opět středa, budeme zase ten mančaft dávat dohromady na poslední chvíli podle toho, jak se kdo urve z práce...... Ještě bych se krátce vrátil k dnešnímu duelu, mrzí mě chování hráčů soupeře, ty zákroky co tam byly - viz třeba na našeho elitního hráče Matějdu - tak prostě musí počítat, že ta odplata za to přijde, Miky se ho zastal, s čímž naprosto souhlasím. Jenže od té poloviny zápasu tam od všech hráčů soupeře byla většina zákroků do obličeje, navíc dohrávali souboje v nebezpečných situacích, kde hrozilo zranění protihráče, což myslím tak úplně do hokeje nepatří. Doufám a věřím, že si to ti kluci trochu přeberou a srovnají v hlavě, protože tohle může být hodně nebezpečné."