01. března 2024
Reportáž z utkání
Petr Lukášek

Vítězné drama znamená semifinále

N o v é - M ě s t o - n a d - M e t u j í - Nic pro slabé povahy - to byl rozhodující mač ve čtvrtfinálové sérii. Před pěknou návštěvou 450 diváků hosté dvakrát v utkání vedli, dvakrát jsme dokázali vyrovnat. Rozhodnutí nepadlo ani základní hrací době, ani v nastaveném čase, ale až v dovednostní disciplíně. V ní jsme utekli doslova hrobníkovi z lopaty, hosté vedli již 2:0, ale povedlo se nám vyrovnat skóre a v 6. sérii nájezdů nás Jirka Bucek posunul do semifinále. To začíná již tuto neděli a soupeřem bude tým Nové Paky.

Rozhodující souboj přinesl dramatický souboj o každý metr ledu. Oba týmy spoléhaly na pozornou obranu a hru bez chyb. Jako první se prosadili hosté zásluhou Půlpána, vedení jim vydrželo 98 sekund. V přesilovce totiž Kubišta našel volného Bucka a ten střelou z první trefil přesně. Následně opět zahrozili hosté, v koncovce ale překombinovali a jej šanci pokryl Čáp. Ve vyrovnaném počtu hráčů se na ledě šance rodily jen po chybách, jinak si oba týmy dávaly velký pozor.

Ve stejném duchu se nesla i druhá dvacetiminutovka a stejně jako v první třetině tak se i nyní radovali jako první hosté. V přesilovce totiž napřáhl Pilař a jeho bomba vymetla pravý roh naší branky. I tentokrát se opakovala situace z úvodní části. Další přesilovka a po 91 sekundách Mert míří přesně a je opět vyrovnáno. Dál pokračuje souboj o každý metr ledu, do konce třetiny se ani v početních výhodách nic nezměnilo.

Třetí třetina přinesla nejprve opět naše vyloučení, tentokrát jsme ale oslabení přestáli. Šlo o hodně a bylo jasné, že jediný gól může rozhodnout. Hosté dostali ještě jednou šanci početní výhodě v polovině této části hry, opět neúspěšně. Až do závěrečné sirény se už skóre nezměnilo a přišel na řadu nastavený čas. Pětiminutovka rozuzlení zápletky nepřinesla a drama gradovalo v loterii samostatných nájezdů. A byly to nervy - posuďte sami:

Jako první začínali 1. sérii hosté - T. Půlpán proměňuje, David Reichmann neuspěl - stav 0:1
2. série - za hosty se trefuje Dostál, Honza Řehák nedává - stav 0:2 a jsme na pokraji vyřazení...
3. série - hostující Jakubec může rozhodnout, ale nečiní tak, naopak Dominik Bureš nalézá recept a snižuje - stav 1:2
4. série - další mečbol hostů, A. Půlpán ovšem neproměňuje, Jirka Bucek podruhé v nájezdech rozvlní síť - je vyrovnáno 2:2
5. série - Pilař má další možnost, kterou nevyužívá, Honza Řezníček může rozhodnout, což se nedaří - stav stále 2:2 a jdeme do další rundy, kde už může každá série být tou poslední -- nyní se pořadí střelců otáčí a začínáme my:
6. série - Jirka Bucek svůj nájezd i při druhém pokusu proměňuje, hostující Dostál ale při svém druhém pokusu selhává a postup do semifinále je náš - stav 3:2 na nájezdy znamená i stejný závěrečný stav třetího duelu.

Výhra nás posouvá do semifinále letošního ročníku - to začíná již v tuto neděli, kdy od 17:00 přivítáme v Krčíně tým BK Nová Paka - série se již hraje na 3 vítězné zápasy.