28. února 2024
Reportáž z utkání
Petr Lukášek

V sérii vyrovnáno, rozhodnutí padne v pátek

N o v é - M ě s t o - n a d - M e t u j í - Druhý zápas čtvrtfinále play-off se odehrál dnes v Litomyšli. Zápas jsme ztratili díky úvodu, kdy se domácím podařilo odskočit na tříbrankový rozdíl, a i když jsme ve zbytku zápasu nebyli daleko od vyrovnání, těsné vedení Litomyšl uhájila. Rozhodnutí přinese páteční třetí utkání na našem ledě.

Dnešní utkání přineslo rozhodující momenty hned v úvodní třetině. V polovině 6. minuty putoval Šrenk na trestnou lavici a k využití přesilovky stačilo domácím 39 sekund. Za dalších 54 sekund zvedali domácí ruce nad hlavu podruhé a aby toho nebylo málo, hned po vhazování skórovali potřetí. Tři branky tak vměstnali do 61 sekund a vypadalo vše jasné. Od druhé třetiny jsme ale zlepšili náš výkon a dočkali se snížení, když jsme využili přesilovku. Hra se vyrovnala, a v 36. minutě už byl rozdíl pouze jedné branky, řadu dalších šancí jsme ale nevyužili. V úvodu třetí třetiny domácí opět odskočili na rozdíl dvou branek a zdálo se vše jasné. V závěru ale přišla opět naše přesilovka, podpořená power-play a opět byl rozdíl jednobrankový. Další branka však nepřišla a tak se série vrací opět na náš led, kde se potkáme v pátek 1. 3. při třetím, rozhodujícím zápase série.

Trenér Topol k utkání řekl: "Dnes k utkání asi toto - já jsem pozitivní, dnes jsme sice prováhali zhruba tři-čtyři minuty, kde jsme ztratili zápas, pak jsme celý zápas dotahovali, nicméně je pro mně velmi pozitivní, že jsme nebyli daleko od obratu, dali jsme gól při power-play a následně chyběl i kousek k vyrovnání na 4:4. Kluky jsem pochválil, hráli dobře a obětavě, nevzdali to, makali jsme tak, jak se prostě play-off hraje. To, že v sérii prohrajete, to se v play-off stává a musíte s tím počítat. Víme, že proti nám stojí kvalitní soupeř a myslím, že nikdo z nás neměl v hlavě, že Litomyšl porazíme ve dvou zápasech a postoupíme, ta soutěž je totiž strašně vyrovnaná. Nic se neděje, jdeme dál, rozdáme si to v pátek v rozhodujícím zápase, já tyto situace mám rád, bude to mít lidově řečeno "koule" , náboj a emoce... Věřím, že přijdou i fanoušci v co největším počtu a poženou nás za výsledkem, kterým se posuneme do semifinále. Těšíme se na to, příslibem je i náš projev od druhé třetiny, kdy to byl fakt dobrý výkon...."