25. února 2024
Reportáž z utkání
Petr Lukášek

Drama s vítězným koncem

N o v é - M ě s t o - n a d - M e t u j í - Čtyři stovky diváků si nenechaly ujít první zápas čtvrtfinále. A viděly dramatickou bitvu, ve které jsme dvakrát vedli o dvě branky, hosté dokázali ve třetí třetině vyrovnat. O výsledku tak rozhodl samostatný nájezd Řezníčka (dnes hattrick) a trefa Dufka při power-play přes celé hřiště. V sérii tak vedeme 1:0, ve středu nás v Litomyšli čeká druhé dějství.

Oba celky začaly první čtvrtfinále energicky a s vervou. Snažily se při tom vycházet ze zajištěné obrany, ale i tak se objevovaly šance na obou stranách. První radost přišla po necelých třech minutách, kdy teč Řezníčka našla mezírku u pravé tyčky soupeřovy branky. Branka nás povzbudila v úsilí, ovšem museli jsme si dávat pozor na výpady soupeře, který nevynechal jedinou možnost zaútočit. Občas však měl problém s rozehrávkou, po jedné takové situaci si dvojice Prouza - Bureš vyměnila dvakrát kotouč a dorážka prvně jmenovaného zamířila do odkryté branky. Takřka vzápětí jsme dostali výhodu přesilovky, ale ta paradoxně přinesla radost soupeři. Po vhazování po nedorozumění našich hráčů hosté vypíchli puk a ve dvojici pelášili na Čápa, který první šanci zlikvidoval, proti dorážce již byl bezmocný. Aktivita se tak přesunula na hole hostí, k vyrovnání to však nevedlo. V závěru třetiny jsme opět dostali možnost početní výhody a tentokrát se radovali potřetí, když Řezníčkův projektil zaregistroval gólman Horáček až ve své brance.

Druhá dvacetiminutovka se odehrávala v režii soupeře. Ten ještě stupňoval aktivitu a někdy i důraz, což se však většinou obešlo bez potrestání. Nám se v této fázi zápasu vůbec nedařilo, chyběl nám pokaždé krok, nedařilo se napadání, a přihrávky jen občas zastihly adresáta. Hra se tak odehrávala většinou před Pepou Čápem, ten však možnosti soupeře likvidoval jako na běžícím pásu. Krátce po polovině ale nestačil na střelu Pilaře v přesilovce a rázem byli hosté zpět v zápase. Branka do konce třetiny již nepadla a tak jsme šli do šaten s těsným náskokem.

Poslední část hry v úvodu pokračovala podobně jako předchozí, postupem času jsme ale vyrovnali hru, zrychlili přechod přes střední třetinu a začali se rodit šance i na druhé straně. Jenže jako první se znovu radoval soupeř, když si T. Půlpán počínal důrazně před brankou a využil tak zmatků a nepřehledné situace. Začínalo se tak znova, hosté vycítili šanci a hrnuli se dopředu. Jenže tři minuty po vyrovnání zaváhal obránce soupeře na naší modré čáře, Řezníček mu vypíchl puk a sólový nájezd zakončil bombou pod břevno. Hosté museli opět dotahovat, ale tentokráte již naráželi na zorganizovanou obranu. Závěr jsme odehráli velmi zkušeně, hosty jsme k power-play pustili až 36 sekund před sirénou. Hned po rozehrávce jsme ale získali puk a Dufek z vlastního pásma střelou přes celé hřiště potvrdili první výhru. Po vhazování se pak ještě strhla bitka Řeháka s Jakubcem, po níž oba aktéři zamířili předčasně do sprch, ale na zbytek duelu to již nemělo vliv.

Jak viděl první čtvrtfinále trenér Topol: "Na úvod série pro nás důležité vítězství, bylo to velmi důrazné a tvrdé utkání, je to play-off, všichni jedou naplno a to mám rád. Do dalšího zápasu musíme zapracovat na zejména na důrazu a hře v předbrankovém prostoru, soupeř tam měl dost místa a dostali jsme z toho dva góly. V úterý se na to musíme v tréninku zaměřit. Jinak kluci bojovali, makali, prostě je to na krev.... Jedeme dál, vedeme 1:0, série zdaleka nekončí, Litomyšl se představila v úplně jiném světle než v základní části, mají tam rychlý a zkušený borce, takže jsme věděli, že to bude náročný. Ve středu nás čeká další zápas, vůbec teď nekalkulujeme s postupem či koncem série, jdeme hrát, makat a bojovat, a po šedesáti minutách uvidíme.."