08. března 2024
Reportáž z utkání
Petr Lukášek

Postup do finále po 15 letech

N o v é - M ě s t o - n a d - M e t u j í - Více než šest stovek diváků očekávalo netrpělivě třetí duel semifinále. A bylo se na co dívat, v úvodní třetině jsme rychle získali dvoubrankové vedení a i když soupeř byl dlouho na dostřel, v závěru jsme potvrdili výhru v utkání i celé sérii. Vybojovali jsme tak postup do finále proti týmu České Třebové, která začíná v pátek 15. 3. 2024 na ledě soupeře.

Třetí semifinálové představení si nenechala ujít rekordní letošní návštěva. Mezi diváky byl i hejtman Královéhradeckého kraje a nejvyšší činitelé krajského hokejového svazu. Ti viděli v úvodní desetiminutovce tradiční hru v play-off - tedy zajištěnou obranu a rychlé protitútoky se snahou o častou střelbu. Oba brankáři tak měli několik zákroků na zahřátí, než ve 13. minutě poprvé udeřilo, když Mert našel křížně v kruhu Řezníčka, který se z této parkety nemýlí, gólman Krinwald se nestačil přesunout. Hned po rozehrání přišla další gólová radost, hosté zaváhali s rozehrávkou, čehož využil Zámečník a po vyjetí zpoza branky dosáhl asi nejsnazšího gólu v kariéře. Viditelně otřesení hosté si již příliš možností nevypracovali, a jelikož i my jsme postrádali více přesnosti, šlo se do kabin za stavu 2:0.

V úvodu druhé třetiny jsme hostům nabídli šanci na ke snížení v přesilovce, branka ale padla na druhé straně. U mantinelu v pásmu soupeře získal Bucek kotouč, vybruslil si do zakončení a mířil přesně. Tříbrankové vedení dávalo naději, ale v té samé početní výhodě se radovali i hosté, když Brokeš šikovně usměrnil přihrávku od mantinelu mimo dosah Čápa. Pak začala série vyloučení na naší straně, nejprve Mert, chvilku na to usedli za katr náš Zámečník a hostující Klust. Po jejich návratu na led se chvilku hrálo v plném počtu, poté jsme opět dvakrát putovali na trestnou. Díky tomu se hrálo převážně v naší třetině, obětavě jsme však bránili vedení a jistými zákroky nás držel Pepa Čáp. Branka tak nečekaně na druhé straně, podruhé v oslabení jsme zvedali ruce nad hlavu, když prosadil Šťastný. Ještě do druhého klaksonu jsme hráli opět v oslabení, ke změně skóre to nevedlo.

Třetí třetinu jsme naopak začínali přesilovkou, hostující branka byla pod palbou, jenže brankové radosti se v oslabení dočkali i hosté, jmenovitě Malík, který se nejlépe zorientoval před brankou. Radost ze snížení Pace vydržela 21 sekund, pak totiž Bureš při další návštěvě v útočné třetině trefil přesně nad rameno brankáře a opět tu byl tříbrankový rozdíl. Pak přišla na řadu opět vyloučení, po vzájemném vyloučení putovali v krátkém sledu za sebou na trestnou lavici Burdych s Mertem a dvojnásobnou přesilovku využili hosté k třetí brance pouhé 3 sekundy před návratem prvního vyloučeného. Vypadalo to na závěrečné drama, ovšem následně autor třetí branky hostí putoval za katr a Šťastný jej tam nechal sedět pouze 13 sekund, když dlouhou kličkou roztáhl gólmana a pak skóroval. Poté se na ledě notně přiostřilo, po faulu Najmana se strhla bitka Zámečník vs. Suvorov a oba tak putovali předčasně do sprch. Hostím ubíhal rychle čas, snažili se ještě s průběhem něco udělat, my jsme však dobře bránili a chodili následně do přečíslení. Po jedné takové situaci se dostal k zakončení Šťastný, jež tak mohl oslavit hattrick. Konečnou podobu výsledku pak dala o pár chvil později šikovná teč Vaňáta, kteý usměrnil kotouč mimo dosah gólmana. Zápas se pak již v poklidu dohrál za neutuchajících ovací publika.

Výhra nás tak posouvá do finále o titul vítěze Východočeské hokejové ligy proti Kohoutům z České Třebové. Zároveň se pro letošní sezonu můžeme pyšnit ziskem titulu vítěze Královéhradeckého kraje, stejně jako zmíněné finále se tak stalo po dlouhých 15 letech....

Třetí zápas a celou sérii hodnotí trenér Topol: "Myslím, že celou sérii na nás Paka nenašla recept co má hrát, my jsme si hráli to svoje, nebyli jsme nijak rozhozený, kluci to výborně zvládli hlavně psychicky. Zůstávali jsme klidní, i když jsme inkasovali, věřili jsme sami sobě a nezmatkovali jsme. Dnes náš výkon nebyl úplně super, moc se mi to "nelíbilo", ale to jde vše stranou, na to se historie a play-off neptá. Zkrátka hraje se na vítězství, pro nás to znamená krásný pocit z postupu do finále. Kluci si to za tu práci a celou sezonu zaslouží, vlastně se dá říct, že i za tu práci dva předchozí roky a teď se nám to vrací v podobě finále. S Českou Třebovou to bude skvělá série, čeká nás největší favorit soutěže, my se ale o to chceme porvat a vím, že kluci to zadarmo nenechají. Děkuju dnes divákům za návštěvu, bylo to fakt skvělý. Teď si týden od hokeje odpočineme a za týden to vypukne, bude to pro všechny hokejový svátek, moc se na to s hráči těšíme a věřím, že si to ani fanoušci nenechají ujít a všichni si to společně užijeme..."