06. března 2024
Reportáž z utkání
Petr Lukášek

Jedna výhra nás dělí od finále play-off

N o v é - M ě s t o - n a d - M e t u j í - Druhý zápas semifinále nás čekal na ledě Nové Paky. V brankově chudém zápase jsme díky gólu v polovině třetí třetiny zvítězili nejtěsnějším rozdílem, a v pátek máme první možnost rozhodnout o postupu do finále letošního ročníku.

Druhý zápas semifinále byl brankově chudý a diváci tak viděli pouhé tři branky. Dílem za to mohly výkony obou brankářů, dílem také velmi nepřesná koncovka. Jinak to byl boj o každý metr ledu, který nepostrádal náboj, ale také nepřesnosti. Nakonec k brankám pomohly zejména přesilovky, jako první se ve druhé třetině prosadili domácí, ale stejně jako v prvním souboji jsme dokázali zanedlouho vyrovnat těsně před polovinou utkání. S pokračujícím časem bylo zřejmé, že jeden gól může být zlomový pro vývoj zápasu. V polovině třetí třetiny jsme jej docílili my - opět v přesilovce - a závěr zápasu jsme zvládli odehrát. Paka dostala v samotném závěru šanci na vyrovnání, když jsme šli do oslabení, ale ani v šesti hráčích se jí nepodařilo skórovat. Připisujeme tak druhou výhru a v pátek na vlastním ledě budeme mít první šanci vybojovat finále letošního ročníku.

Trenér Topol okomentoval druhý duel takto: "Opět to byl vyrovnaný zápas, dnes jsme to ubojovali, řekl bych doslova umlátili, ale takhle se play-off hraje. Funguje nám to, vedeme 2:0, série pokračuje v pátek u nás, nic není hotového. Jediné negativum z dneška, totálně jsme selhali v koncovce, protože v semifinále na hřišti soupeře jet čtyřikrát, pětkrát sami na gólmana a nedat, tak to je špatně. Na tomto musíme zapracovat, tu koncovku zlepšit, když nám toto soupeř umožní, tak to musíme dávat. Zápas by se vyvíjel jinak, bylo by to klidnější, takto jsme se museli nervovat až do konce. V závěru jsme se ještě strachovali v powerplay soupeře, ale ubránili jsme to. Jedeme dál, v pátek doufám, že se všichni uvidíme u nás na zimáku v Nováči....."