03. března 2024

Semifinále jsme zahájili vítězně

N o v é - M ě s t o - n a d - M e t u j í - Po pátečním hektickém čtvrtfinále nás hned čekal úvodní mač semifinále. Pět stovek diváků si nenechalo ujít souboj o první bod v sérii. Na branku se čekalo takřka polovinu utkání, rozhodnutí v zápase přinesl začátek třetí části, kdy jsme soupeři utekli tříbrankovou šňůrou. Zbytek duelu jsme měli pod kontrolou a ujali se tak vedení. Ve středu nás čeká druhý duel na ledě soupeře.

Úvodní zápas semifinále přinesl rychlý a svižný hokej. Oba týmy si pečlivě hlídaly zejména střední pásmo, a následně se snažily o rychlý přechod do útočné třetiny. Vyložené šance se tak rodily pouze při přečíslení, případně po nedůrazu v obraně. Osvěžením pro diváky pak byly také přesilovky, oba brankáři však působili jistým dojmem a střelci dlouho hledali cestu ke skórování.

Na branku se čekalo 28 minut, jako první se radovali hosté z Paky. Po nedůrazu při rozehrávce získali hosté puk, a křížnou přihrávku přes šířku napálil Hnik z první přímo nad lapačku Čápa. Hosté dostali křídla, takřka vzápětí však dvakrát přehnali důraz a rázem jsme měli početní výhodu dvou mužů v poli. Přesně v polovině základní hrací doby Reichmann šikovně usměrnil střelu Pohla do branky a bylo vyrovnáno. Následně jsme měli možnost další přesilovky, kterou jsme však nevyužili. Až do konce třetiny ale pokračoval obraz hry z předešlé části hry.

Třetí třetina přinesla změnu ve hře. Z této části uplynula pouze minuta a Zámečník využil šikovného uvolnění Černého a z úhlu propálil brankáře Krinwalda. Po dalších 50 sekundách jsme dobrým napadáním získali puk, a Velinský od modré trefil přesně nad ramenem gólmana horní roh branky. Hosté museli vytáhnout do útoku a tím se otevíraly možnosti pro rychlé protiútoky. Po jednom takovém získal na naší obranné modré puk Zámečník a své sólo, ač tísněn, zakončil efektním blafákem do bekhendu pod horní tyčku (viz titulní foto). Tříbrankový náskok nás uklidnil, dál jsme pokračovali v pozorné hře a hosté příliš šancí neměli, jejich pokusy navíc likvidoval Pepa Čáp. Krátce po polovině třetí dvacetiminutovky bylo ještě veseleji, Reichmann využil dobré nahrávky a z úhlu našel mezírku ve výstroji Krinwalda. To bylo na brankáře soupeře příliš a přepustil pracoviště svému náhradniku Viznerovi. Ten se zahřál při naší další přesilovce 5 na 3, gólově však nezahřmělo. Naopak na druhé straně po návratu prvního vyloučeného hráče Paka využila našeho nedůrazu a po zmatcích snížil Nezbeda. Branka vybudila hosty k další aktivitě, jejich snaha k úspěchu nevedla. Zápas jsme tak s přehledem dovedli k první výhře v sérii.

První semifinále viděl trenér Topol následovně: "Máme za sebou důležitý vstup do série, podali jsme zodpovědný výkon, hráli jsme dobře do těla, což soupeři nechutnalo, perfektně nám fungovala hra dozadu do obrany, to je základ v play-off. Nám se to zatím daří, hlídáme si to a zápas jsme v klidu dovedli do vítězného konce, řekl bych, že tak posledních deset minut se už zápas jen dohrával. Pošetřili jsme tak i trochu síly. Radost určitě máme, ale je to pouze první bod v sérii, ve středu pokračujeme v Pace, takže nás nečeká nic lehkého a musíme se na to připravit a zkusit uhrát další bod."