14. ledna 2024

Naše série skončila v Bydžově

Výjezd do Nového Bydžova - to byl program na čtrnáctý lednový den. Domácí usilují o postup do osmičky pro play-off a potřebují body, aby získali jistotu. Nám šlo o udržení postavení v tabulce a potvrzení naší vítězné série. Zápas měl bohužel takřka shodný scénář jako první vzájemný duel - naše vedení, obrat soupeře a naše marné dotahování.

Odvetný duel měl podobný průběh jako první zápas na našem ledě. Začátek zápasu nám vyšel dobře, ve 4. minutě jsme se ujali vedení. Další příležitosti zůstaly nevyužity, přežili jsme i přesilovku domácích, ale ani my jsme nebyli v početní výhodě úspěšní. Ještě do konce třetiny se Bydžovským podařilo vyrovnat, do šaten se tak odcházelo za nerozhodného stavu.

Vstup do druhé části naopak patřil domácím, kteří v 25. minutě šli do vedení. Za 89 sekund svítil opět na ukazateli vyrovnaný stav, a pokračovala bitva o každý metr ledu. Ještě do poloviny utkání se opět radoval soupeř, který dokázal své vedení navýšit na dvoubrankový rozdíl. Za necelé dvě minuty jsme se opět vrátili do zápasu využitou přesilovkou, do druhé sirény jsme již vyrovnat nestačili.

Ve třetí části pokračovala naše snaha o vyrovnání, bohužel v koncovce jsme postrádali přesnost. Ale ani domácí nedokázali přidat další úspěch a tak definitivní podobu výsledku dali domácí 11 sekund před třetí sirénou. Naše vítězná série tedy dnes končí a my se musíme zkoncentrovat a bodovat v dalších utkáních.