10. ledna 2024
Reportáž z utkání
Petr Lukášek

Derby pod naší taktovkou

Tradiční derby nás čekalo desátý lednový den. Cestovali jsme do nedalekého Náchoda, kde jsme měli jediný cíl - bodovat. Zápas se nám vydařil, celý duel jsme měli pod kontrolou a vezeme tak vysokou výhru. Pokračujeme tak ve vítězné sérii a držíme postavení v popředí tabulky.

V prvním vzájemném duelu na začátku listopadu jsme doma zvítězili 5:3, nicméně hosté nedali svoji kůži lacino. Na domácím ledě dokáží potrápit i výše postavené celky, naposledy ukořistili bod proti druhému Hlinsku. Nicméně tentokrát jsme neponechali nic náhodě a po úvodní zahřívací pasáži jsme během 69 sekund odskočili do dvoubrankového vedení. V 16. minutě jsme přidali třetí zásah a nasměrovali tak zápas ke třem bodům.

Po přestávce jsme vedení stvrdili dvěma úspěchy a v polovině utkání svítil na ukazateli stav 0:5. Pak se sice domácí dostali ke slovu, ale jejich dvě slepené branky obrat do zápasu nepřinesly. Navíc v poslední minutě jsme se trefili pošesté, do kabin jsme tak odcházeli se čtyřgólovým náskokem.

I začátek poslední části se nám gólově povedl, v 45. minutě přišla 93 sekundová pasáž, kterou jsme vyšperkovali sedmým a osmým gólem. Krátce nato sice Náchod v oslabení korigoval, ovšem to již byla pouze kosmetická korekce skóre a zápas jsme tak v poklidu dovedli k dalším třem bodům.

V neděli nás čeká daleko těžší zápas, kdy cestujeme na led Nového Bydžova (zač. 17:00)