07. ledna 2024
Reportáž z utkání
Petr Lukášek

Další drama s vítězným koncem

Po vánoční přestávce byl naším dalším soupeřem tým z Třebechovic. Dvě třetiny měl zápas jasný vývoj, výpadek ve třetí části nás opět málem stál celé utkání. Hrozící bodovou ztrátu jsme ale dokázali zahnat dvěma góly v rozmezí 34 vteřin a potvrdili v power-play soupeře. Navlékli jsme tak další korálek v naší vítězné šňůře.

Zápas začal naším očekávaným náporem. Jeho vyústění přišlo ke konci 3. minuty, kdy se po kombinaci prosadil Matějček. Na druhý zásah se čekalo zhruba stejnou dobu, úspěšným střelcem byl Morong. Další góly přišly ve druhé polovině první třetiny a rázem jsme vedli o čtyři branky. Vlastně celou první část dominovali, dařila se kombinace a bylo se na co dívat. Hosté se v první části do naší třetiny příliš nedostali, Pepa Čáp byl takřka bez práce. I přesto ale hosté dokázali 4 sekundy před sirénou dostat puk za jeho záda.
Druhá část pokračovala v duchu té úvodní, postupem času však hosté pochopili, že pokud chtějí se zápasem něco udělat, musí přidat. Zvýšili své úsilí a začali se více osmělovat ve střeleckých pokusech. Jejich snaha ale končila u našeho gólmana. My jsme několikrát zahrozili, gólově jsme se prosadili pouze jednou, když Prouza po 8 sekundách využil přesilovku. Další dopravení puku do branky nebylo rozhodčím uznáno a tak se podruhé do šaten odcházelo za čtyřbrankového náskoku.
Druhá přestávka se kvůli problémům s rolbou poněkud protáhla a po vstupu do hry bylo zřejmé, komu více prospěla. Z naší strany se začaly vršit nepřesnosti v obraně a při rozehrávce, Třebechovice naopak zrychlily přechod do útočné třetiny a rázem bylo hostů všude plno. Zkraje jim ale drhlo zakončení, což napravili v 45. minutě, kdy během 26 vteřin dvakrát skórovali. My jsme toto varování nebrali příliš vážně a za další dvě minuty bylo ještě hůře, když Třebechovičtí dokázali za 69 vteřin vyrovnat na 5:5!!! Začínalo se tedy znovu, naštěstí vyrovnaný stav netrval dlouho a střela Merta nás opět poslala do vedení. A když po 34 vteřinách přišel sedmý zásah, vnesl do našich řad potřebný klid a již jsme soupeře k ničemu významnějšímu nepustili. V závěru jsme ještě čelili oslabení, hosté odvolali gólmana, ale v power-play dovezl Matějček poosmé kotouč do branky hostí. Po dramatickém průběhu tak připisujeme další tři body do tabulky.

Další kolo odehrajeme ve středu na ledě v Náchodě.

Trenér Topol viděl dění na ledě takto: "Fakt už nevím, jak mám dnešní zápas hodnotit. Máme tři body, což je v této části důležité. Ale k předvedené hře, první třetina výborná, druhá už byla trochu volnější a ze třetí jsme udělali komedii. Opravdu na tom musíme s klukama zapracovat, sice si to stále opakujeme pořád, každou třetinu, je to stále o nezodpovědnosti, neukázněnosti, a nakonec z rozhodnutého zápasu zase děláme drama. Zareagovali jsme timeoutem, abychom to přerušili a kluci se mohli srovnat, a dostaneme další dvě branky.... Teprve pak jsme vzpamatovali, trochu do soupeře šlápli a odskočili jsme na tři branky. Tohle se mi vůbec nelíbí, se hrou nemůžu být spokojený. Kluci to vědí, na jednu stranu chci vyhrávat, na druhou by ta hra měla nějak vypadat. Nenutím kluky vyhrávat 8:1, klidně stačí 3:1, 3:2, jen když bude zápas poctivě odmakanej a odehranej celých 60 minut. Už to berme jako přípravu na play-off, takovýto výpadek a nesoustředěnost když vedeme 4:0 či 5:1 a myslíme si, že je vše v klidu, tak nejen dnes jsme viděli, že to tak není, a v play-off nás toto může stát sérii a taky můžeme mít v půlce února po sezoně."