26. ledna 2024

I přes trápení v koncovce připisujeme další výhru

N o v é - M ě s t o - n a d - M e t u j í - Netradičně v pátek se hrála dohrávka 22. kola. Na stadion do Krčína přijel tým ze Dvora Králové. Postavení obou mužstev naznačovalo očekávaný průběh, my jsme se však celý zápas potýkali s nepřesnou koncovkou a tak hosté dlouho drželi nadějný výsledek. Zápas jsme tak rozhodli až v poslední periodě.

Utkání začalo naším očekáváným náporem a gólman hostí byl v plné permanenci. Jenže v zakončení jsme postrádali klid a přesnost, na ukazateli skóre tak dlouho svítili dvě nuly. Co se nepovedlo nám, podařilo se nečekaně hostům, kdy se Dudadík dostal do brejku a trefil přesně. Inkasovaný gól nás povzbudil k další aktivitě, ovšem gólman hostí byl pozorný a současně pokračovala naše střelecká nemohoucnost.

Úvod do druhé části byl již mnohem veselejší, hned první návštěva v pásmu soupeře skončila vyrovnáním, kdy se trefil Řezníček. Stále více jsme zvyšovali úsilí, hosté se dlouho bránili a na návštěvu do našeho pásma se dostávali jen sporadicky. Obrat v zápase přišel krátce po polovině utkání, kdy jsme se zásluhou Koudelky radovali podruhé. Další branka již nepřišla, v závěru třetiny se ještě Dvůr dostal k ohrožení naší branky, ale bez výsledku.

Až ve třetí části jsme přidali uklidňující třetí zásah, tentokrát nám na něj stačilo pouhých 18 sekund po zahájení hry a Šťastný zvedal ruce nad hlavu potřetí. Teprve to nám uvolnilo nervozitu z hokejek a zápas jsme až do závěru měli pod svoji taktovkou. Výsledek jsme upravili ještě dvěma góly a to nás nyní posouvá na druhé místo průběžné tabulky. Utkání bylo jinak hráno velmi slušně, za celé utkání navštívili trestnou lavici pouze dva hráči hostí.