17. prosince 2023
Reportáž z utkání
Petr Lukášek

Dvojciferná výhra v Poličce

První zápas na našem ledě skončil vítězstvím 9:0 a tato skutečnost se takřka opakovala i dnes. Polička sice doma dokáže být nepříjemným týmem, ovšem dnes jsme nepřipustili komplikace a od úvodní třetiny měli hru pevně v moci. Zápas nakonec skončil vysokou výhrou a pokračujeme tak v naší vítězné sérii.

Odvetný duel jsme rozhodli již v úvodní třetině. Na konci úvodní desetiminutovky nám stačilo pouhých 22 vteřin, abychom si vybudovali dvoubrankový náskok. A když zkraje 15. minuty přidal Jirka Bucek třetí zásah, bylo jasné, jakým směrem se bude zápas vyvíjet. Domácí sice korigovali ještě do první sirény, jenže po 24 sekundách druhé třetiny jsme opět odskočili a domácím dali najevo, že dnes nás o body nepřipraví.

Do konce druhé třetině jsme přidali ještě dvě branky, a ve třetí části skóre stále narůstalo. Poličce jsme dovolili ještě jeden úspěch, nám se však v zakončení dařilo a zápas nakonec končí dvojcifernou výhrou. Ta nás naladila na poslední utkání v letošním roce, kdy ve středu 20. 12. 2023 přivítáme na našem ledě hokejisty Dvora Králové.

Utkání pohledem trenéra Topola: “Výsledek vypadá jednoznačně, domác nám ovšem pěkně zatápěli, hlavně v první třetině. My jsme vždy dokázali z protiútoku skórovat, takže to skóre postupně narůstalo. Dnes nám moc nefungovala obranná činnost, kde jsme měli s problém pohybem, domácí navíc dobře bruslili a napadali. Tři body jsou tři body, ty už nám nikdo nevezme, ovšem zápas tak jednoduchý zdaleka nebyl.”