24. ledna 2024

Hattrick Vaňáta znamená výhru v Pace

N o v é - M ě s t o - n a d - M e t u j í - Dohrávka 20. kola měla pro oba týmy svoji důležitost. Vzhledem k malým bodovým odstupům se totiž hrálo o možné lepší umístění v tabulce a výhodnějšímu postavení v play-off. Domácí Paka se nám navíc chtěla revanšovat za porážku 1:8 z úvodního vzájemného duelu. Jenže díky hattricku Dana Vaňáta si vezeme domů všechny body!!!

Dohrávka 20. kola přinesla oboustranně výborný a kvalitní hokej. Ve hře bylo hodně - postavení v tabulce a výhodnější pozice pro následné play-off. Jako první jsme se střelecky prosadili my, ovšem domácí dokázali dvě sekundy před sirénou vyrovnat. Novopačtí měli i lepší vstup do druhé části, kdy se ujali vedení, ovšem muž zápasu v našem dresu - Dan Vaňát - v polovině zápasu vyrovnal. Následně pokračovala bitva o každý metr ledu, a bylo jasné, že jedna branka může rozhodnout o osudu utkání. 190 sekund před sirénou jsme díky hattricku strhli výhru na svoji stranu a i když jsme se v poslední minutě museli bránit v oslabení, dokázali jsme výhru udržet a odvážíme si tak velmi cenné tři body.

Nadšený byl z utkání i trenér Topol: "Viděli jsme velmi kvalitní, až neskutečný zápas. Oba týmy tam nechaly úplně všechno, zvítězili jsme jenom díky naší trpělivosti, plnili jsme do puntíku přesně to, co jsme si řekli, že chceme hrát. Kluci to vydrželi, hráli trpělivě a čekali na šanci, kterou nám soupeř nabídne. Vaňous dnes neuvěřitelný zápas, dal tři branky, hlavně ten třetí, kdy tam ujel a rozhodl celé utkání. Ale byl to hlavně týmový výkon, takhle opravdu hraje tým. Zápas měl parametry play-off, opravdu před klukama klobouk dolů, jak to odmakali. Mrzí mě jen zranění Mikyho, doufám, že bude v pohodě, horkotěžko jsme opět dohrávali na pět beků, pak i na čtyři, ale i mladý Lhoťas se toho zhostil velice dobře. Snad nám tento mód vydrží, oproti Bydžovu dnes kluci zjistili, že když plníme předzápasovou taktiku, tak to ovoce přinese. Na závěr bych chtěl ocenit i výborný výkon rozhodčích, jak hlavního Tomáše Veselého, tak i čárových, byla to pro ně taky makačka, ale zápas vůbec nekazili, naopak přispěli k jeho průběhu, takto by to mělo vypadat. Za dnešek zkrátka maximální spokojenost."